şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genellikle kendilerinde olmayan hijyen kurallarını, içeri evcil hayvan almayınca sağladığını düşünen mekanlardır.

yemek yaparken bile başa bandana ele eldiven takmayan mekanın kapısına elinde köpek ile gittiğinde "hijyen kuralları sebebiyle sizi içeriye alamayız." diye kapıdan çevrilirsiniz. içeride oturan sözde hayvansever kişiler de bu duruma gram tepki göstermezler, o mekana gitmeye itinayla özen gösterirler. ama sorsan nasıl da hayvan severlerdir, nasıl da hayvanseverlerdir...

açık büfe bir lokanta olur sokmazsın anlarım da kıçı kırık bir kafeye bile bu bahaneyle evcil hayvan almamak tam bir saçmalık.

bir de avrupa'da evcil hayvanın ile yapabileceğin şeyleri düşününce de haliyle (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) için bir neden daha bulmuş olursunuz kendinize.
  • sonuna kadar hayvan dostuyum ama her mekana evcil hayvan alınmalı mı? evcil hayvanını kontrol etmeyi bilmeyen/ beceremeyen çok insanla karşılaştım. açıkçası hayvana güveniyorum da sahibine güvenemiyorum.
  • kediler nezdinde konuşuyorum. 3ü evde, 5’i bahçede, 4’ü de iş yerinde baktığım beslediğim kediler olmasına rağmen (son 15 yıldır aralıksız kedi besliyorum) bu konudan rahatsız olan müşterileri göz ardı etmenin doğru olmayacağını düşünüyorum.. ben ağzımın içinde tüyle uyanmaktan rahatsız olmam belki ama bir başkası, mekânda uçuşan (ya da uçuşma ihtimali olan) tüyden rahatsız olabilir.. anlayış göstermeli..
  • dünyanın gerçek sahiplerine saygısızlık yapan mekandır.