şükela:  tümü | bugün
 • şehrin ortasındaki bir apartman dairesinde, gerçekleşmesi pek beklenmeyecek şey. (bkz: ama oldu)
 • bluesman in evinde bol bol çıkıyor .mahalledeki gürültüden anlıyoruz bunu. terlik giymeyi öğrense hiç sorun çıkmayacak ama..
 • ev sariyer'de, eh bir de sari daga bakan tarafta ise gayet normal karsilanacak olay.
 • beteri var efendim (bkz: yataktan akrep çıkması)...
 • bahçe katında ve rutubetli bir evde oturuluyorsaa, muhitten bağımsız olarak karşılaşılabilecek bir durum. önemli olan evde çekiç olup olmadığı. çünkü bu meretler başka bir şeyle ölmüyor pek. birlikte duş yaptığımız bir tanesini öldürmek için küveti kırıyordum az daha. her vuruşta öldü zannediyorsun. ama şöyle bir toparlanıp tekrar kafa tutuyor. sinir bozucu ama alışılıyor.
 • hele de günün birinde birilerinin akrepler asla tek dolaşmaz mutlaka çift gezerler die bişiler zırvaladiği akla gelirse, evdeki o tek akrepi yakalayıp bi güsel harcamış olsanız bile peki ya ikincisi nolcak,hakkaten çift geziolarsa korkusuyla olmayan ikinci akrepi bulmak için evin her bi köşesini boşu boşuna dolanir da durursunuz..
 • bodrum kat evlerde rastlanma olasiliklarinin yuksekligi ile ev kedilerinde fareden sonra akrep kovalamacasi da baslatan durum.

  gariptir, akrebi yakalayan sevimli kedim sanssizliklar eseri hayatini kaybetmistir.

  (bkz: garip ama gercek)
 • bahce katinda olmasi rutubetli bir ev olmasi ve sisli, besiktas civarlarinda olmasi evin icinde akrep yakalanmasi icin farzdir.

  apartmanda kedi besleyen manyak bir teyze varsa evde akrep cikmasi en aza indirgenir ama teyze tatile gitmisse 12 kedisiyle birlikte akrep ertesi gun cikabilir sasirilmamasi gerekilir.
  kadınsanız sakin bir sekilde en yakin terlige ilerleyip o da olmadi eski bir utuyle ustune basilir utunun sicak olmasi tercih sebebidir.evde biri varken akrep ciktiysa sakin bir ses tonunuzu kullanip bunun yemege haziiiirr cagirimiyla ayni olmalidir diger bayan arkadasinizi uyararak
  esraa buraya gelirken bir ayakkabi getirir misin akrep yakaladim da gelirken ayagina da terlik giy denilir .

  ayrica akreplerin mardin civarindaki evlerde sinsice bir plan yapip isik dugmelerinin uzerine pusu kurduklari gozlenmistir.

  ve de yataginiz ikiz deilse yatagin kosesine su dolu tas koymaniz akreplerin yataginiza cikmasina engel olur. bu da akrepden korkanlar icin paranoyakca alinmis onlemlerden biridir. henuz ise yarayi yaramadigini bilmiyoruz . yaslilardan alinmis eski bir ogut