şükela:  tümü | bugün
  • anormal içki zamlarından sonra son derece tehlikeli bir hal almıştır. tüketim ve üretim tamamen kontrol dışına çıktı.

içki fiyatlarına zam üstüne zam bindiren mallar acaba bir yerde şeker varsa orada potansiyel alkol olduğunun da farkındalar mı?

https://youtu.be/o2_lzhspfla
  • inanılmaz yaygındır. bütün arkadaşlarım kit yarıştırıyor. evler labarovatuvara döndü. deneyeler, eserler, şişeler...
  • 21. yy.da ülkemizin dünya lideri olabileceği alanlardan birisi :)
  • devlet alkol fiyatlarını makul seviyeye çekmezse bir felakete doğru giden durum.

hem sağlık, hem asayiş hem de vergi kaybı açısından.
  • moda değildir.
    zorunlu ihtiyaçtandır. dandik dundik biralara 8 lira verdiren hükümet yönetiminin sorumlu olduğu bu düzende, evde alkollü içecek üretme çabasından kaynaklanacak ölümlerin sorumluluğu da dönemin hükümeti sorumlu tutulacaktır günü geldiğinde.
  • sağlık açısından hiç bir sıkıntısı olmayan, tamamen zararsız olan saf etil alkolden yapılan ve karışım oranları tam olarak tuttuğu zaman çok etkili ve içimi çok güzel olan mey.
    kaba taslak bir hesapla rakının litresi bu şekilde 25 tl ye denk geliyor. 100lük yeni rakı ise 120 tl civarında. en güzel açıklaması bu olsa gerek.
  • olsa olsa evde alkollü içecek üretme modası olacak moda. bu modada etil alkol marketten alınıyor, evde üretilmiyor.
  • bira konusunda ulaşabilecek çeşitlilik ve aroma sınırsızlığı ile çok yerinde olan moda. deneyimli bir üretici olursanız 2 tl ye şahane biralar elde edebilirsiniz.
  • sağlık açısından gayet de sakıncası olan son derece tehlikeli olay.

olayı sadece etil alkol-metil alkol olayı olarak görmeyin.

çoğu insanın elinin altında bol ve ucuz alkol bulunca ne yapacak sanıyosunuz ?

çok ve sık içecek. bu sefer aşırı alkole bağlı sağlık sorunları, ölümler, kazalar, cinayetler, alkolizm filan iyice artacak.

olay tamamen denetim dışına çıkacak. bu yüzden çok tehlikeli bir olay.
  • artarak devam etmesini tememni ettiğimiz olay.
    hemen alkolik duyarı kasmanın manası yok.

sadece alkol değil insanlar çok küçük alanlarla kendilerine yetecek besinleri yetiştirip hayvancılık bile yapabilir.