• bir donem yurt dısında ikamet etmiş turklerinde uyum saglayabildiği yontem. evde elalemın balgamıyla, cısıyle, copuyle ve bunlardan ureyen canlılarla yasamak demektır.
  • türk geleneklerine aykırı bir tutum.
  • yurtdisinda gayet normal eylem..
  • türk dizilerinin çoğunda uygulanan model.
    zaten aydan şeneri, tolga savacıile konuşurken ayağında pofuduk ördekli terlikle görsek bizde yakıştıramayız.
  • cocuklar duymasin dizisindeki uygulamasini senarist birol guven'in estetik kaygi olarak acikladigi, lakin bilmemkac sene amerika'da kalan tamer karadagli'nin "- biz de turk ailesiyiz ama bizim evde de ayakkabi ile gezilir..." deyip seyirciden alki$ bekledigi davrani$.
  • tahmin ediyorum ki annelerimizin* eve ayağınla girme gibi bir uyarıyla sizi engelleyeceği eylem.
    e ayağınla girme diyorsunda ne yapayım amudamı gireyim eve diye sorulması gerekir ama cayiz değildir yapmayınız.**
  • yalnız yaşayan hanımkızlarımızın pek bi düstur edindiği hadisedir. böylelikle modern yaşam tarzını perçinlediğini düşünür. bu gibi kızların evine ayakkabıyla girip gerekirse kapı arkasında çıkarmayı tercih ediyorum, puan üstüne puan alıyorum.
  • umumi helalarin kullanimindan sonra eve gelip ayakabiyla dolasmak hadisesidir. boylece cevremizle virüs ve mikrop alisverisi yaparak sosyallesmis oluruz.
  • gereksiz kasıntı hareket... bütün gün ayakkabı içinde ne olduğunu unutmuş zavallı ayaklarımıza yaptığımız işkence... bırakın arada bir o ayakkabı da ayak da dinlensin kardeşim, mazoist işi derim ben.
    "kahrolsun evde giyilen ayakkabıların ayaklar üzerindeki faşizan baskısı, ayaklara özgürlük"
  • evime bir is tamirat vb amaclarla gelen satici,usta vb kisilere yaptirmayi tercih ettigim eylem. bu hareketimin sebebi adamlarin coraplarinin ayakkabilarindan beter olmasidir.
hesabın var mı? giriş yap