• karton kedi
  • şu an hamileliğinden dolayı biraz nazını çeksek de scottish foldur efendim sessiz uysal tam bir ev kedisidir
  • hepsi. fakat sen bu kafayla hiç bir canlı besleme. çünkü sokaklar sizin gibi alıp, beğenmeyip sokağa atılan hayvanlarla dolu.
  • van kedisi oğluşumdan biliyorum evin 3. çocuğu zeki temiz pek çocuk sevmez ama
  • sokaktan kurtaracağınız herhangi bir kedidir.var bizde de iki tane.
  • sokak kedisi. çünkü ihtiyaç sahibi
  • sahiplendiğin kedidir.
  • (bkz: turkish van cat)
    (bkz: türk van kedisi)

şu kedidir
    ankara kedisi ile farklarını da burada bulabilirsiniz

pek çok kaynak asıl van kedisinin bu kedi olduğu ve diğerlerinin * sağır oldukları yönündedir. van yüzüncü yıl üniversitesinin devamlı hastalıklı hayvan ürettiği için defalarca yurtdışı kurumlardan uyarı aldığını duymuşluğum var. kedinin gözü mavi olduğunda o kulağının az ya da çok duyma kaybı mutlaka oluyormuş.
    asıl ingiltereye götürülüp çoğaltılan kediler "van kedisi" değil "türk van kedileri" dir.

bu kedilerin kulakları ve kuyrukları bir renk( sarı ya da siyah) geri kalanı da beyaz oluyor.
    bende de bir kaç arkadaşımızda da var kedi türünden. kuyruğunu başka bir kediden monte etmişsiniz gibi duruyor.

hepimizin genel kanısı; geveze , itaatkar, insan canlısı ve zeki oldukları yönüne.
    evde yaşamaya çok uygunlar ve çok insancıllar. komut alıyorlar. sizinle devamlı iletişim kurmaya çalışıyorlar ve kesinlikle ev ahalisine çok düşkünler. suya karşı da tepkisizler. ıslak tarama yapabiliyorsunuz ya da su dolu bir leğende benimki topla oynuyor mesela.

ben sahibimden memnunum şahsen. malum o benim kedim değil ben onun insanıyım. prensese hizmetçilik yapıyorum. hayatım böyle geçiyor.
  • russian blue. tüyleri kısadır, ve asla dökülmez. yüzü gözü normal sokak kedisine benzer. o yüzden fiziki yapısıyla alakalı bir sağlık sorunu yada zorluk da yaşatmaz. geri kalan şeyler zaten her kedide değişiklik gösterir.
hesabın var mı? giriş yap