şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kamer genç)
  • alışık değilseniz 3 hafta bahsi geçen minik çiçekle aynı evde yaşayıp bir kerecik bile su vermeyi akıl edememekle sonuçlanır.
  • annemin "evde kız çocuk yetiştirmek"ten daha fazla zevk aldığından emin olduğum meşguliyeti.
    vallahi uydurmuyorum; menekşelerini bizden daha çok sevdiğini kendisi söylüyor. ehu.
  • hayata bağlılık göstergesi, bir şeye enerjinin yetebildiğinin kanıtı, yaşamak için çaba harcadığını anlatan eylem.
    sanıldığı gibi basit bir şey değil çiçek yetiştirmek. öyle çiçekçi de alıp evet getirip haftada bir ya da iki kere suladığın şeyden ötedir çoğu zaman. bir şeye emek harcayabilecek, başkalarına hayrı dokunabilecek bir gücün olduğunun işaretidir; çünkü çiçek de ilgi ister. (a aa ne tesadüf değil mi?)
    nereyi sevdiğini keşfetmen gerekir. su dışında neye gereksinimi olduğunu araştırman gerekir. gün içinde güneş alıp almadığını, su verirken ne kadar vermen gerektiğini hep ama hep bilmen gerekir. ve bunları düzenli yapman gerekir.
    türlü türlü başarısız çiçek yetiştirme serüveni olan ve en son da elma çekirdeklerini dikip elma ağacı yetiştireceğim diye tutturan; ama bu girişiminde de başarısız olan bir insan olarak, evde çiçek yetiştirmek için, içte bir şeylerin yeşermesi gerektiğine karar verdim. sizde bir şeyler büyümedikçe onlar da büyümüyor; kuruyup gidiyorlar.
  • evde bir canlının daha yaşadığı bilincine varılması gerekir. süs olsun diye çiçek alıp su vermeye bile üşenmenin yetiştirmeyle uzaktan yakından alakası yoktur.
  • çok su verip çürütmeden, az su verip soldurmadan bakılabilinirse en güzel bişeydir.
    yeşillik güzeldir azizim, evin salonunda olsa bile..
  • her annenin bayılarak yaptığı eylemdir herhalde.tatillerde çiçeklere bakacak komşu,akraba vs. de gereklidir tabi bu eylem için.
  • yetiştirilen çiçekler ot olmadığı sürece hiçbir sakıncası yoktur. yoksa gelir o saksıyı sadece almakla kalmazlar, götünüze de sokarlar amına koyim.

hayır yapan çok da, o yüzden hatırlatayım dedim.