şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evet kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek olay bugün başıma geldi. evde oturmuş gitarla üç beş şarkı çalayım derken yan komşudan gelen alkış sesleri ile irkildim. malum bizim duvarlar biraz ince. ses geçiriyor haliyle. bizim komşu da yeni taşındı zaten. pek bi muhabbetimiz yok. ama ailecek beşiktaşlı olduklarından beşiktaş maçlarında birlikte goool diye bağırarak ve penaltımızı yiyen hakemlere hep birlikte aynı küfürleri ederek bir yakınlık hissi oluşturduk kendileriyle. bugün de ben bas gitar çalarken kendi halimde bizim evin sarsılan camları gibi eminim onların evinde de camlar az biraz çınlamıştır. fakat güzel komşumuz buna tepki olarak duvara vuracağına beni alkışlayarak bana moral ve cesaret vermekten çekinmedi. zaten yalan yanlış çalıyorken notasız, metronomsuz beni mutlu mesut ettiler. sanata ve sanatçıya olan desteklerinden dolayı kendilerine teşekkürü bir borç bilirim.
  • duvarların verdiği incelikle şarkıya katılanlarıda görülmüştür. insanı çok içten gülümsetir ve hatta "teşeekkürleeerrrr" diye bağırtır da.
  • komşunun nefis bir adam yahut hatun olduğunun işaretidir bence.
  • yazlık mekanlarda bahçede çalarken tanış olunmayan yeni komşulardan gelen alkışlamanın ardından buyrun gelin davetiyle devam edebilecek durumdur. böylece tanışmada sağlanır.

    ama standart apartmanda alkışlamadan ziyade kick*'e benzeyen güp güp sesine pek de tebrik olayı olarak bakmamak lazımdır.
  • kaçınılmaz bir durumdan zevk almayı bilen komşulardır kendileri. (şükür ki)
    (bkz: ev alma komşu al)
  • çalana da, komşuya da aferindir. bir müzisyenin ilacıdır, teşvikidir destek ve takdir. ne güzeldir bunu "komşu" denilen o, muhtemelen pek tanınmayan muhteremlerden görmek. bizim kekolar da duvarları oyadursun, alkışlar bu gibi güzel insanlara!