şükela:  tümü | bugün
  • kendini hayvan bilimci sanan pek çoğuna göre bir evde kedi ve köpek bir arada beslenecekse ikisi de yavruyken alınmalı beraber büyütülmelidirler ve fakat evimde şu an tam tersi yaşanmaktadır. üç buçuk yaşındaki kedimin yanına kuzinimin 10 yaşındaki köpeği gelmiştir ve evime yerleşen bu yeni misafir ile kedim* en başta biraz birbirlerine düşmanca bakmış olsalarda şu anda gayet anlaşmaktadırlar. yaşın, beraber büyümenin filan önemi yoktur, hayvanların gayet kendi kişilikleriyle alakalı bir durumdur bu ezeli düşmanların dostça yaşayabilmeleri. test edilip onaylanmıştır...
  • zaman zaman güzel görüntülere neden olan, hatta bu yönüyle ana haber bültenlerine konu olan ancak sıklıkla kabus yaratacak, kedi veya köpeği tırmık ısırıklar ve yoğun stres içine sokacak üzücü deney. genelde köpek kediye yaklaşmak istese de kedi pek pas vermez ve olaylar gelişir.
  • oportunist hayvan sever davranisi
  • kedi ve köpeğin birbirleriyle nekadar dayanışma içinde olduğunu gördüğüm durum. hatta köpeğin kediyi emzirdiğine bile şahit oldum.
  • küçüklüklerindeyken alıp (göleri açılmamı diye tabir edilen dönem), büyüme evrelerindeyken kişiliklerin bozmak suretiyle hayatımı süper eğlenceli hale getirebilecek fantezim. kediyi köpek gibi, köpeği kedi gibi yetiştirip seyirlerine dalmak istiyorum.

"ama ama hayvan hakları" , "barbarsıaaan sen tamam mıııa?", "ay çok kötüsün" diyecek arkadaşları da seviyorum, hepinizi sevgi ve saygyla kucaklıyor ışık ve sevgiyle kalın diyorum.
  • hastalık alameti
  • kedi eve köpekten sonra geldiyse, kedi yavruysa ya da her ikisi de yavruysa çok kolay, kedi evin köpekten önceki sakiniyse ve yetişkinse biraz daha zor olan hadise.
  • eğer bir de kuş besleniyorsa muhtelif tweety senaryolarının ortaya çıkacağı bir ev yaşantısı halini alacak olan durum.
  • her ikisi de oyun çağında olunca, hangi birine yetişeceğinizi bilemediğiniz hadisedir. bunlar birbirlerinin mamasını yiyebilirler, aynı anda orayı burayı dağıtabilirler, önlerine çıkan ıvır zıvırı ortalığa taşıyabilirler, ki bunun da aslında bir manası olmadığını idrak etmezler, birbirlerini kovalarken ayağınıza dolaşabilirler, salyalarını ve tırnak izlerini her yerde bulmak mümkündür; ama onları sevince sinir bozucu olmuyor. ayrıca kedinin tuvalet eğitimi daha kolayken, köpek nedense daha bir inatla öğrenmeme konusunda tutturukçu olabilmektedir.*
    (bkz: ben ne çekiyorum bilseniz)