şükela:  tümü | bugün
 • d vitamini eksikliği çekmektedirler :(
 • açıkçası elinin altında müzik, kitap, film seçenekleri olan biri neden sıkılır hiç anlamam. ulan keşke gün bitmese bu üçlüyü çevirip dursam.
  can sıkıntısı çok ciddi bir lükstür.
 • küçük şeylerle mutlu olabilen insanlardır.

  söz gelimi evin bir köşesine bir parça şeker döküp ertesi gün gelecek olan karıncaları bekleyebilir, geldiklerinde de onları gözlemleyebilirler.

  ya da evin sokağa bakan penceresinin önüne oturup her gün 17.30'da yolun kenarından geçen orta yaşlı adamın bir uçtan bir uca kaç adım attığını sayabilirler.

  ya da envai çeşit bitki çayını karıştırıp ortaya yeni bir ürün çıkarmak için günlerce çabalayabilirler.

  okudukları kitabın kenarlarına resimler çizebilir, duvarları kazıyabilirler.

  duvar dedik de bir arkadaşım 6 ay duvara bakarak yaşayabileceğini söylemişti. ben de onun bu sözünü alanlardanım galiba.
 • kafa şişirmekten başka işe yaramayan sahte samimiyet akan kalabalık içinde olmaktansa, evindeki yalnızlık ve sessizlik içeren huzuru tercih eden akıllı kişidir. hiç pişman olmaz.
 • kendisine tahammül edebilen ve mental olarak kendisine yetebilen insandır. hobileri vardır, merakları vardır, güzel bir kütüphanesi vardır, yalnız kalıp düşünmek istediği bir çok şey vardır. birileri dışarı çağırdığında onu doyuran ve besleyen ortamdan ayrılacağı için rahatsız olur.
 • günlük hayatı sakindir pek sosyal bir tip değildir.
  ulen 1 hafta aralıksız alışverişe çıktım akşam 11 sularında döndüm eve. bir gün evde oturunca götüme kurt girmiş gibi deli deli dolandım evde. sonra da zaten bu böyle olmayacak dedim çıktım.
  ne zaman paranın hamına su kaçırdım işte o zaman kırdım dizimi evde oturdum.
 • sahte ilişkilerden uzak duran rahatına düşkün insandır.

  dışarı çıkmak bana inanılmaz zor geliyor. bu küçüklüğümden beri böyle. evde kalıyım biraz gezer tozarım diye geçtiğimiz yaz okulundan ders almadım ilk kez. 4 ayda 4-5 kez dışarı çıktım ya da çıkmadım bilemiyorum. o denli irrite ediyor toplum beni.

  dört duvar olsun evim olsun. git istediğin yemeği yap, çayını demle, kitabını oku, filmini izle. zaten günde 473828 saat görüştüğün arkadaşlarla yüzyüze görüşsen de konuşacak bir şey bulamıyorsun. ne gerek var.
 • dışarısı çok kalabalık. abi artık haftaiçi de kalabalık. bir yere gidiyorum insanların sesi çok fazla geliyor. keyifle yemek yiyemiyorum. bir yere gidiyorum trafik bezdiriyor. bir yerden sonra sikerler bu ne lan diyorsun. artık sadece fotoğraf çekmek için çıkıyorum sokağa tek başıma. fotoğraf çekmezsem hayatta işim olmaz. ev candır ya. tek başına da olsan, arkadaş da olsa. sessiz sakin keyifli muhabbet edebiliyorsun, sessiz sakin yemek yiyorsun. açıyorsun netflixi rahatsız edilmeden izliyorsun. tabi ev var, ev var. kendinize ait yaşam alanınız büyük ve kullanışlı ise keyifli
 • zamaninda cok disarida oldugu icin artik yapacak seyi kalmamistir.
 • okuncak çok kitap, izlencek çok güzel filmler, diziler var. dinlencek harika müzikler ya da yapılabilcek onlarca hobi var. o yüzden evde oturan sıkılacak diye bişey yok.
  he ben bunlardan hangisini yapıyorum diye sorcaksanız benim hobim tavan izlemek.