• açıkçası elinin altında müzik, kitap, film seçenekleri olan biri neden sıkılır hiç anlamam. ulan keşke gün bitmese bu üçlüyü çevirip dursam.
    can sıkıntısı çok ciddi bir lükstür.
  • kafa şişirmekten başka işe yaramayan sahte samimiyet akan kalabalık içinde olmaktansa, evindeki yalnızlık ve sessizlik içeren huzuru tercih eden akıllı kişidir. hiç pişman olmaz.
  • ben valla billa gram sikilmadan valit gecirebilirim.
    okunmayi bekleyen 100 + kitap var.
    binlerce cizgi romanim var. bazilari digital ancak iddia edebilirim ki tr deki en genis kesintisiz koleksiyona sahip ender insanlardan biriyim bu konuda.
    ps5 ve pc var.
    mutfakta son 7-8 senedir hobi olarak bulunuyorum. bazen sabahtan aksama kadar bir cok yemek ve tatliyi cikartiyorum.
    nettlix amazon disney youtube spotify var.

sizce bunca seye ragmen nasil sikilabilirim?
    illa insanlar ile vakit gecirmek zorunda miyim?
    eger burclara inansam zaten bogayim demek ki zaten cokta insan sevmiyorum. hele aptalliga tahammulum yok. ben asil gotunde kurt varmis gibi devamli action pesinde olan insani anlamiyorum. evde insan nasil sikilir anlamiyorum.
  • kendisine tahammül edebilen ve mental olarak kendisine yetebilen insandır. hobileri vardır, merakları vardır, güzel bir kütüphanesi vardır, yalnız kalıp düşünmek istediği bir çok şey vardır. birileri dışarı çağırdığında onu doyuran ve besleyen ortamdan ayrılacağı için rahatsız olur.
  • evde hiç sıkılmadan vakit geçirebilen insanlar, genellikle kendi başlarına yapılabilecek aktivitelere ilgi duyan, içsel motivasyona sahip bireylerdir. bu kişiler, kitap okuma, müzik dinleme, hobilerle uğraşma, film veya dizi izleme, yemek yapma, meditasyon veya yoga gibi aktivitelerle zamanlarını zenginleştirirler. aynı zamanda, öğrenmeye açık olmaları sayesinde online kurslarla yeni beceriler kazanabilir veya evdeki projelerle meşgul olabilirler. yaratıcılıklarını kullanarak, sınırlı kaynaklarla bile evlerini eğlenceli ve üretken bir alana dönüştürebilirler. bu bireyler, dış dünyadan bağımsız olarak iç dünyalarında zenginlik bulan ve kendi kendilerine yetebilen kişilerdir.
  • dışarı çıktığında sıkılan insandır.

evde oturduğunda hafif bir müzik açar, alır kitabını okur. bir de az şekerli türk kahvesi yanına. insanların cıvık sohbetlerinden, yalan sözlerinden de sıkılmıştır zaten. evinde oturur mis gibi kafasını dinler.
    yaz beni, yaz yaz yaz...
  • sanırım market disinda evden yaklaşık 1 haftadir cikmayan bir insan olarak, benimdir. ev dediğin yer izoledir. her turlu huzursuzluk unsurundan, saygisiz dusuncesiz ve aptal insanlardan uzakta mutlu olmaktir.
  • ben. hiç sıkılmıyorum, hatta evde olmaktan keyif alıyorum. iki gün evde kaldığı için sıkılan insanı da anlamıyorum. hiç mi evde zaman geçirmeyi, bunu güzelleştirmeyi, kendinizle kalmayı bilmiyorsunuz yahu? hani hiçbir şey yapmıyorsan aç bir diziye başla, ne bileyim güzel yemekler yap. sporunu yap. evden çalışıyorsan işini çok daha konforlu bir yerde hallet. daha güzel ne olabilir ki?
  • yalnız kalabilmeyi öğrenmiş insanlar. andrei tarkovski kendisiyle yapılan bir röportajda tam da bu konu üstüne şöyle der;

"insanlara ne söylemek istersiniz?"

"bilmem... sanırım yalnız olmayı öğrenmeleri gerektiğini ve kendi başlarına mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmek için uğraşmalarını söylemek isterim. bugünün gençlerinin hatalarından biri gürültülü, bazen neredeyse agresif etkinliklerde bir araya gelmeye çalışmaları. yalnız hissetmemek için bu beraber olma arzusu bence çok talihsiz bir gösterge. her insan çocukluktan itibaren kendiyle zaman geçirmeyi öğrenmeye ihtiyaç duyar. yalnız olması gerekmez ama kendiyle kaldığında sıkılmamalıdır. kendi kendine kaldıklarında sıkılan insanlar bana kendilerine verdikleri değer açısından bir tehlikenin içindeler gibi gelir."

yenice: söz konusu röportajın görüntü destekli hali burada. ( ingilizce altyazılı)
  • kendi kendine yetebilen insandır başkasına ihtiyaç duymaz. evde nasıl sıkılıyorsunuz anlamıyorum elinizin altında internet gibi bir bilgi kaynağı var kullanın biraz, internet sosyal medya için değil sadece. hiç hobiniz de mi yok?
hesabın var mı? giriş yap