• yemek yapmak ,yemek , biraz egzersiz, bol uyku ve telefon bağımlılığı şeklinde ot gibi bir hafta geçirdim . henüz kitap ,film , ders çalışmak , hobilere odaklanmak gibi faaliyetlerime geçemedim . vücudum o kadar harap ve bitap düşmüş o kadar ihtiyacım varmış ki bu hiçbir şey yapmamaya, zerre sıkılmadım.
  • evden haftalarca çıkmasam sıkılmam: uyurum, geç uyanırım, miskin miskin kahvaltı yaparım, kitap okurum, film izlerim, örgü örerim, kahve içerim, kedimle oynarım, müzik keşfederim, arkadaşlarımla mesajlaşırım, temizlik yaparım, odamı düzenlerim, farklı yemek tarifleri denerim, eski defterleri kurcalarım, yeni bir şeyler karalarım... yapacak bir şeyler illa ki bulurum.

lakin bu öyle bir durum değil. herkes gergin, herkes stresli. kaygı ve belirsizlik içinde beklemek çok boktan. kendi adına endişeleniyorsun, ailen adına korkuyorsun, dünya nereye gidiyor bilmiyorsun... başına gelecek felaket senaryolarına her gün bir yenisi ekleniyor, bunlarla başa çıkmaya çalışıyorsun... olmuyor tabi, yapamıyorsun da. hiçbir şeye yetemedikçe kabullenmeyi öğrenmeye çalışıyorsun. bu da çok tatlı bir ruh hali değil aslında. kabullenmekle vazgeçmek çok yakın birbirine. insanın sükunetinde bile bir hüzün oluyor. çok saçma. çok karamsar.

neyse, yine de günleri iyi geçirmek için uğraşmak lazım tabi. madem öleceğiz, bari soslu olsun.
  • şu süreçte evde sıkılmak, sıkılmaktan şikayet etmek bir nevi şımarıklık anlamına geliyor. yaşamak için yapman gereken tek şey gerekiyorsa evde sıkılmak.
  • gerçekten şanslı insanlardır gözümde. bir an bile mi sıkılmazlar diye düşündürtür.
  • evinde mutlu insandır.
  • sıkılıyorum ama vakit geçiyor. internet ve pc varken her türlü zaman geçiyor.

tv ve netflix de varsa daha ne olsun.
  • moi. hayatım böyle geçti. ders çalıştım, okudum, dizi izledim, film izledim, dil öğrendim, oyun oynadım, tekrar okudum araştırdım. uzun zamandır depresyondan iş dışı çıkmıyordum zaten. en azından göze batmıyorum artık.
  • ekseriyeti yengeç burcu kadınıdır. çiçekli böcekli kedili pijamasını giyer, gündüz yaptığı sütlacı veya pudingi afiyetle yer, sonra yorganın altına girip üüüiiiiihü ühüüüü üüüğğğüüüaaaaa diye hıçkıra hıçkıra ağlar.
  • benimdir. 1.sıraya beni yaz
hesabın var mı? giriş yap