• eşim devlet bankasında çalışıyor ve her gun yüzlerce musteriyle uğraşıyor ama evde kalması da gerekiyor nasıl olacak
  • özelliklede ücretli öğretmenler kesinlikle evde kalmayacaktır çünkü 30 nisana kadar olan süreçte mecburen çalışmak zorundadır.
  • casper değilseniz yaşamayın kardeşim.
  • türk milleti her ikisini de yapabilir olarak ön görülüyor galiba.

(bkz: kurşun asker)

işimden istifa edemeyeceğime göre, yarın genel müdürüme fabrikada konaklama imkanı için bir öneride bulunacağım, ne saçmalıyorsun derse bakanların ve cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını izletmeyi planlıyorum.
  • (bkz: oksimoron)
  • yukarıda bir sığır da demiş bu zaman çalışmaktan her zaman daha önemli.. neymiş sosyal mesafeyi korumak önemliymiş.. hayatı plazada geçmiş beyinsiz beyaz yakalar nasıl da ahkam kesiyor amk..

ben de bir beyaz yakalıyım.. ben de plazada çalışıyorum.. ama 1.000 kişilik şantiye ordusunu yönetiyorum o götümü koyduğum koltuktan..benim de skimde olmaz teknik olarak.. benden kilometrelerce uzaktalar.. ama işte olay benim güvenliğim değil ülkenin güvenliği..

çalıştırdığım adamların ne denli eğitimsiz olduğunu biliyorum.. eğitimsiz olmaları onların insan olduğunu değiştirmiyor ama.. ve hepsinden önemlisi sağlıksız bive enfekte bir toplumda ne kadar sosyal mesafe koyabileceğim kendime.. giderek daralmaz mı bu mesafe..

şantiyelerde adamlar 20 m2 koğuşlarda 4-5 kişi yatıyorlar.. göt kadar yemekhanede el ense göte parmak yemek yiyorlar.. göt içi kadar yerlerde sigara molası veriyorlar... ve hepsinden önemlisi bu adamlar eğitimsiz cahil kitle tekrar söylüyorum.. eline sabah döktüğü kolonyanın akşama kadar onu koruduğunu sanan tipler.. sen kime neyin sosyal mesafesinden bahsediyorsun amk.. senin asıl enfeksiyon tehliken bu adamlar..

ve acı olan bunların bir patronu var.. ve evet o patron için işin akması paranın dönmesi herşeyden daha önemli.. o nedenle ben hala çalışıyorum.. o nedenle şantiyeler hala aktif.. ve bunu devleti yönetenler engellemediği müddetçe bu böyle devam eder ve 3 aya milyonları sayarız biz hasta insan olarak..

o zaman da oturduğun yerden dersin sosyal mesafe diye sayın beynini siktiğim..
  • ayılana gazoz, bayılana limon.
  • şu dönem itibari ile içinde bulunduğumuz durum.
    bunu da yaşamadık demeyiz.
  • ıller arası seyahatte otobüsler için bilet sınırı ama il içinde toplu taşıma araçlarında sınırın olamayışı saçmalığıyla eşdeğer durum
hesabın var mı? giriş yap