• doğrusu ;

"evde kal çağrısına istanbul’un en çok hangi semtleri katıldı" olacak başlık.

veloxity’nin yaptığı araştırmaya göre 17 mart’tan başlayarak 7 gün boyunca en fazla evde kalan istanbul semtleri; kadıköy, ataşehir, çamlıca, fatih, ataköy, bakırköy, florya, etiler ve şişli oldu.

en az evde kalan istanbul semtleri ise esenyurt, bağcılar, sancaktepe, sultanbeyli, pendik, beykoz oldu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…tleri-katildi-1729340
  • velocity araştırmasını hiç inandırıcı bulmuyorum. çevremizde eğitim seviyesi bağımsız yeterince örnek gördük.

bu araştırmayı destekleyen entrylerden gördüğüm kadarıyla sözlük bir hayal dünyasında yaşayan gerçekleri değil, görmek istediklerini gören goygoycularla dolu. yeterince eğitim seviyesine sahip olmayan erol mütercimlere katılıyorum 1. dkdan itibaren.

ha oralar işi gücü ve çalışmak zorunda olduğu için mecburen daha çok sokağa çıkan insanlarla doludur, o ayrı.

off ya bu entryyi uzun tutmaya yazık. bu arada bir duanız var ya "keşke iq bazlı götürse bu virüs" diye, tutarsa yandınız. ne kadar da eminsiniz yüksek 'iq'nuzdan!
  • cehape zihniyeti bunlar.
  • şaşırtmamıştır. eğitim seviyesinin düşük olduğu yerlerde insanların bu kurallara uymasını beklemek hayaldi.
hesabın var mı? giriş yap