şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gelsinler beni istesinler diye evde kadın bekleyen , defolu erkekler sınıfına dahil erkek kuruları.
  • (bkz: erkek kurusu)
  • ozellikle uzun suren ve evlilige giden bir ili$ki sonrasinda terkedilmi$lerse onlerine cikan her yeni evlenme firsatina deli gibi sarilirlar. terkedilmi$ olmanin verdigi eziklikle yeni sevgiliyi kendilerine hayran birakmak icin ellerinden geleni yaparlar, bu $ekilde bir ego tatminine giderler. oynadiklari rol mukemmel erkek roludur. sevgiliye kirilacak bir porselen gibi davranmak*, surekli suprizler, hediyeler vs vs vs. kiz bilmez ki bu adam ileride gercek yuzunu gosterecek ve du$unmez ki bu adam madem bu kadar harika neden evlilik hayalleri kurdugu onceki kiz tarafindan yedekte bekletilmi$ ve sonrasinda terkedilmi$tir. kendilerini o veya bu sebepten dolayi bo$lukta hisseden, bir $ekilde tutunacak dal arayan kizlarin en cok cekinmesi gereken erkek tipidir...
  • evde kalmis erkek yoktur sultan vardir.. (misal ben hehehahah)
  • bireyselliğinden, zevklerinden, keyfinden vazgeçemeyen erkeklerin halk arasındaki ifadesi. kadınları olduğu gibi erkekleri de zorlar arada bir hormonları, çocuğu olsun ister; sıcak ev, sevgi dolu bir e$ hayali kurar ancak bilir tüm bunlardan daha kıymetli olan $eyin kendi hayatı ve tercihleri olduğunu.
  • başgöz edilmekten kendini kurtarmış, çapkınlığı legalleştiren erkektir. hasta da olmaz öyle, ev kombilidir. *
  • kulturumuzun husnu kuruntusudur. bakiniz, sene 2008 olmus. artik "evde kalmak" diye bir sey yok. bunu benden duymus olmayin; ama bu gibi kavramlar gecmiste kaldi. haaa, akp cenahini tek tek bilemem mesela. ama normal insanlar* icin "evde kalmak" diye bir sey yok artik. cok isterseniz "evlenmeyi tercih etmemis insan" var, "evlenebilecegi insanlara denk gelememis insan" var*, vs, vs...

"herkes evlenmekle yukumludur."
    "yok yaa?"
  • istemeden kalmışlarsa durumları evde kalmış kızlardan daha vahimdir. isteyerek kalmışlarsa kolaycılığı seçmiş erkeklerdir.

(ara: evlilik)
  • arkadaslari disari cikarken kendisi mac izlemek,internete girmek vs. seyler icin evde kalmis erkek insani olarak da tanimlanabilecek kisilerdir.
  • her saat alkolün dübüne vuran kişilerdir, kız bende olsam vermezdim..