şükela:  tümü | bugün
  • evde kalmış tabirini sevmesem de iş yerlerinde kadın çalışanların yönetici ya da müdürlerine karşı bulunduğu söylemdir.

bekar demek daha doğrudur.

edit: söylem bana ait değil, kadına bakış açım da bu değil. bu tabir işyerindeki kadınların kendi yöneticileri için kullandığı bir tabir. baştan sona sevmiyorum böyle şeyleri ama evde kalmış tabirini ayrı bir sevmiyorum.
  • kadinlarin evde kalmasini bir tarafina dert eden yazar hezeyani. hayir kadinlar neden evde kaliyor, evde kalmak nedir? ayrica evde diye niye eziktir? bir kelimesinde mantik bulmak ne mumkun.
  • allahım şükürler olsun ki evde kaldım. evde kalmam sayesinde,
    -herkes bayram seyran hazırlığına girerken ben 1 ay sonraki işlerimi hallediyorum

-evde yemek yok, daha da önemlisi yemek hazırlamam gereken birisi olmadığı için şu an oturdum bulmaca çözüyorum, bu iş bittikten sonra da spor yapıp mutluluk hormonlarımı tavan yapacağım.
    -bir de (bkz: bilgeiş. net) sayesinde
    bir sürü konuyla ilgili ders alıyorum. şu an excelde pivot tablo yapmayı öğrendim. belki basit bir şey ama bilmiyordum. sadece sertifikamı bekliyorum. bugün de programlama derslerine başlayacağım.

-akşamları istediğim filmi açıp nakış yapıyorum, kocaman bir tablo işledim.

ve bütün bunları yapacak fırsatım oldu. teşekkür ederim allahım evde kalmama izin verdiğin için yoksa şu an antin kuntin işlerle uğraşıyor olurdum. bayram temizliği, başka ev işleri, koca olsaydı onunla ilgilen vs...

yaşasın tam bağımsız yaşamım!

edit: ve yaşasın ezik psikolojim...
  • kimsenin evlenmek gibi bir zorunluluğu yok, kendisi evlenmek isteyip de evlenemiyorsa başka tabii.
    avrupa yakasından aslı sütçüoğlu nu anımsattı bana bu ibare. her evde kalmış kariyerli kadının hayatına bir cem onaran girer umarım, sevgiler
  • ne evde kalması yahu?beğenmemezliktir o.hayattaki hedeflerini teker teker elde eden kadındır,kariyer bir mesleği vardır,doktorasını yapıyordur,tipik bir kültür mantarıdır.hedeflerine ulaşmasından aldığı hazzı ona verecek tek kişi onun gibi birinin karşısına çıkmasıdır.hayatına biri girecekse kendi gibi biri olmalıdır.haksızda sayılmaz hani..aynı zamanda güzel olması cabasıdır.
    kadınlar artık güçlü,yetki sahibi.ayakları üzerinde durabilen bir kadının kendinden başka pek birşeye ihtiyacı yoktur..çaresizliğinde sığınacağı tek kişi kendinden başkası değildir.dolayısıyla ezik falan da değildir..
  • ülke olarak aşırı kekoyuz. beyaz yakalısı yöneticisi vs hepsi keko. büyük büyük şehirlerde koca şirketlerde çalışıp bu köylü kafasını sürdürebilmek büyük yetenek gerektiriyor. bu kadar sığ ve sığır olmayı nasıl becerebiliyorlar çok büyük olay. evde kalmak nedir evde die kalınır artı evlenmeyen insan seni niye bu kadar geriyor bre et beyinli. kariyer ne ezik ne kime göre neye göre kadının sinirinin kaynağı sadece bekarlık mı deve. evinde belki bir kanser var belki ağır problemleri olan bir yakını var davar. düşüncesiz danalar. kusura bakmayın hakaret değil bu artık ben bu öküzlüğe dayanamıyorum kimse dayanamıyor.
  • başlığın iğrenç olmasından ayrı olarak:
    *kedisi vardır
    *her şeyi ben bilirim havasındadir
    *karşı tarafı pek dinlemezler
    *çok alınganlardır
    *iplemiyormuş gibi görünüp fazlası ile içlerine atarlar
    bunlara sebep de türkiye'de yaşıyor olma gerçeğidir.
  • sensin ezik! o yuzden sağıma dönüyorum kocasının cimriliğinden alışveriş yapamayan bir kadın müdür, soluma dönüyorum abd tatiline karısı ve onun kuzeniyle gitmek zorunda kalan, gıkını çıkaramayan adam dolu çevrem.

evlilik basit bir şey değil arkadaşlar, bunu kalın kafanıza sokun. evlenme delisi kızlara evlendikten bir süre sonra şikayetler başlayınca güzin ablalık yapmaktan içim şişmişti bir ara.

evlilik güzel evet ama beraberken kendiniz olamadığınız, iki kelam konuşamadığınız, sırf menfaatleriniz doğrultusunda evlendiğiniz zaman bir kaç ay sonra ofiste fazla mesai is loading

evde kalacağım korkusuyla önüme gelenle evleneceğime, ölürüm daha iyi. etiketinize sıçayım.
  • tahminen; kariyer, şu, bu; çocuk sahibi olmanın yerini tutamaz bir kadın için ..

kadın daha çocuk iken bebekleriyle oynamıyor mu ? bu sebeple öncelik sırasını yanlış kurgulamış diyebiliriz belki ..

ancak yine de her işte bir hayır vardır ve bizim bilemeyeceğimiz bazı nedenlerden dolayı böyle bir hayat yaşamaları onlar için daha doğrusu da olabilir .. allah bilir her işin doğrusunu ..
  • yine birilerine yüz verilmemiş.