şükela:  tümü | bugün
  • kız kurusu değildir o, insan gurusudur.
  • "sana ne lan piç kurusu"
  • kız evde kalinca kız kurusu erkek evlenmeyince aradiğini bulamadi hep çifte standart.
  • gaza gelip aceleci davranmaması gereken kızdır.

dinlemeyin kimseyi, çevredeki düğünlere de imrenmeyin, doğru insan olmadıkça beklemeyi bilin please. anlayacaksınız ki elalem, hayatın her aşamasına burnunu sokan sizler, bizler ve hiçbir zaman susmayacak.
  • bu kadar çirkin söylemlere neden hep kadınların maruz kaldıklarını epey merak etmeye başladım artık.

neden 30luk dede erkek, evde kalmış erkek kurusu gibilerini görmüyoruz da özne hep kadınlar oluyor?

bu tarz başlıkların hiçbirinin muhatabı olmayıp götü göbeği seren, hayatta ne gelirse başım üstüne dercesine 27 yaşında elini eteğini yaşamaktan çekmiş adamlar da çok gördü bu gözler. ve tüm bunlara rağmen hala neden evlenmek kavram olarak kadınlara zamkla yapıştırılıyor da erkekler bunlardan nasibini almıyor yalnız ve güzel ülkemde?

dün gece çok sevdiğim bir arkadaşım ilk çocuğunu dünyaya getirdi. onun anne olduğu ilk saatlerde ise ben atlas okyanusunda dalış yapıyordum. bu birbirimizin hayatını diğerinden daha kutsal ya da daha doğru yapmaz. bu sadece tercih meselesidir bunu artık bu toplum ne zaman anlayacak da içselleştirecek acaba? şu sözlükte bile her gün bu şekilde hakarete uğrayan belli yaş üstü bekar kadınların zaten gündelik türkiye hayatında maruz kaldıklarını düşünemiyorum.

ortalık kendini salmış, koyvermiş ya da amsalak adamlardan geçilmezken, kadınların bu kadar hor görülmesini ne kadar görmezden gelmeye çalışsam da bazen gerçekten dayanamıyorum. size tatsız tuzsuz evliliklerinizde başarılar (gerçekten güzel olanları tenzih eder ve çok saygı duyarım nitekim sağlıklı nesiller sağlıklı ailelerden doğar), ben her hafta en az bir beach partide neredeyse sabaha kadar eğlendiğim, yeni dil öğrendiğim, daldığım, sörf denediğim ve en güzeli de şimdi yaşadığım şehirden sonra nerede olacağımı bilmediğim hayatımda yeterince mutluyum.

ayrıca lütfen cinsiyetçi söylemlerinizi de kıçınıza monte edip, şu ülkenin kadınlarını bir rahat bırakır mısınız allah aşına ya?
  • evde kalmis kiz kurusu nedir ya. bir kisinin evlenmemesi, evlenememesi sizi neden ilgilendiriyor. sizin karar vermenizle mi oluyor? insallah o kiz kurusu dediginiz kisilere asik olursunuz da pesinden surundurur sizi.
  • bu sıcak yaz günlerinde olması normal olan şey. ben hep evdeyim. sıcaktan da kurudum. oldu mu sana evde kalmış kız kurusu? bence oldu.
  • aradığı doğru kişiyi bulamamış insan da olabilir.. ancak toplumsal baskı ve insanların nazarları öylesine yıldırıcı olabiliyor ki bazı kadınlar evlenmeyecekleri adamlarla bile sırf bu yüzden kendini mecbur hissederek evleniyor.
  • belki de o kimseyi beğenmemiş, nikah kıydırmamıştır...
  • evlenip boşanmaktan daha iyidir ama bu kadınlar öyle değişik ki "keşke evlenip ayrılmış olsaydım, en azından beğenmedim ayrıldım derdim. " diyebiliyorlar.

evlenmek için evlenmemiş insandır, aferin ona.