• bir zamanlar ardi arkasi kesilmeyen muhendislerin ve doktorlarin sonuncusu da cicegini koltugunun altina sikistirip gittiginde, nasil olsa elimi sallasam ellisi modunda gezen genc kizin bir kac vakit sonra alacagi hal...
  • armudun sapi uzumun copu diye diye birkac sene icinde aralarina dahil olmaya dogru kosar adim ilerledigim grup. sikayetci miyim? hayir! 3-5 yil sonra "anlasamiyoruz" diyip evlilik bosanmayla sonuclanacaksa bu ise hic bulasmamak daha temiz gibi geliyor. birlikte oldugum kisinin "omurluk" insan oldugundan emin olana kadar evlenmeyecegim. adini evde kalmak koyuyorsaniz, varsin oyle olsun.

sanirim tek derdim anne olamamak olacak. gerci onun da cozumunu dusundum:

(bkz: evlat edinmek)
  • bi evlenseler evde kalmışlıklarına geri dönebilmek için çaba gösterecek olan kızlardır
  • çok şanslılardır , zira dışarısı çok soğuk.
  • yaş ilerledikçe tipik türk kızının üzerindeki o utangaç hallerinden uzaklaşmaya başladıkları görülüyor.

daha bir atak, daha bir çevik ve de şansını zorlayan bir tarz sergilemeye başlıyorlar. bu tarza çok alışık olmadıkları için bundan da çabuk sıkılabiliyorlar ve eski hallerine geri dönüş de kaçınılmaz oluyor. sonra yeni bir dalga, yeni bir atak, başarısızlık ve eski hale geri dönüş. bu döngü, durumlarını kabulleninceye kadar devam ediyor.
  • (bkz: ekk)
  • babamın beni koyduğu kızlar kategorisi. bakıp bakıp "bunu da kakalayamadık birine kaldı elimizde" diyor.
  • kimseyi beğenmediği için evde kalan çok güzel kadınlar da mevcuttur.
  • (bkz: buyrun benim)
  • daha iyisini bulabilirim hırsıyla en kötüsünü bile bulabilme umudunu kaybetmiş kızlardır. bu kırılma noktasından sonra ortak özellikler şunlardır: evliliği sürekli kötüleme, ele güne karşı oh ne rahatım kafama göre takılırım imajı yaratma, hala bir türlü kimseyi beğenememe zira mükemmel erkeği hak ediyordur bir umut hala onu bekliyordur daha aşağısı kurtarmaz. ancak bütün bunlara rağmen bir genel özellik daha: özellikle yakın arkadaş ve yakın akraba düğünlerinde gelinden daha dikkat çekici olma çabasına girerler ki çok fena.
hesabın var mı? giriş yap