• aramaya inandım ama bulamadım. böyle bir eşik olduğuna yürekten inanıyorum.

kedi sevmeyen insanlar bile bir yerden sonra "kedi alırım can yoldaşı olur" diyebiliyor. akrabalarımda iki örneği var eşleri öldükten sonra kedi sahiplendiler. biri yolda görse kediden korkan teyzem, şimdi onunla uyuyor. bir de yalnız yaşayan kadınlara "kesin evde kedisi de vardır bunun" bakışı var. erkeklerde de yalnız yaşayıp kedi besleyen var. kadınlarda bu durumun daha çok görülmesini östrojen ve prolaktine bağlıyorum. hatta kedi beslemenin annelik provası olduğunu iddia eden arkadaşlarım var.

bahsettiğim normal bir şekilde kedi besleme ya da hayvanseverlik değil. yalnız kalmaya bağlı kedi sahiplenenler de hayvansever elbette ama farklı bir şey var işte. ve durup dururken birden kedi sahiplenelim demeleri tuhaf geliyor. zaten kedi beslemeye başlayınca kedisiz yapamama durumu ve kedilerin gariplikleri ile mutlu olma da beraberinde geliyor.

sanki bir eşik var ve oradan geçince kedi besleme isteği geliyor. belki de evde hayvan besleme eşiğidir, apartmanda köpek beslemenin zor olması yüzünden kedi algısı oluşmuştur. kim bilir?
  • şu anda cicibebe yiyorum ve yanıbaşımda, “ bana da versene lan” der gibi bakıyor. kedi dünyanın en güzel ve en ilginç canlısı. yalnızlıktan kurtarıyor insanı. canın sıkkınken gelip sırnaşıyor, tüm derdini tasasını unutturuyor insana. insanları kediler kadar sevmiyorum. kedi sevmeyen ve kediden korkan insanları da aşırı sinir bozucu buluyorum. sizi lanet olası sümsükler, kediler de size bayılmıyor.
  • ilk kedi kendiniz için, ikinci kedi ilk kedi içindir. üçüncüye gerek yok.
  • 1 az 2 çok fazla şeklinde sınır belirttiğim eşiktir.
  • seni evde beslemesine beslerimde ev buna müsait değil.
    durduk yere mama alması, toprağını yastığını hazırlaması, tüyünü temizlemesi, küsmesi, barışması ve en son kaçınılmaz ayrılması...
    kedicim seni sevmesine severim ama toplum buna müsait değil
  • ilk kelimeleri baba, anne, kedi olan kızımızın geçtiği eşik. biz de geçmiş sayıldık.
  • üzerinde dört adet köpeğimin boylu boyunca yattığı eşik. bazı köpekler kedilere karşı daha insaflı davranabiliyor ama bilhassa aralarından biri "pisi pisi" kelimesini duyduğu anda kulakları dikip aranmaya başlıyor. yoksa kedi, köpek, rakun, geyik falan hepsiyle yaşamak isterim.
    geçin gidin o eşiği. bir patili ile birlikte yaşama mutluluğu tadılmalı muhakkak. layığıyla bakmak ve sahip çıkmak şartıyla tabi.
  • son zamanlarda tam da o esikte oldugumu hissediyorum, bu yuzden yorum yapabilirim saniyorum.

her turlu hayvani cok seviyorum. boyle elime alip mincirasim geliyor. kopekler daha samimi gelse ev ortamina ‘benim temizlik kriterlerime’ uygun degil. ( bak mesaj atmayin. kendi temizlik kriterim dedim. herkesinki kendine) bu sebeple kedi.

evde bir canli olsun, minnos minnos dolansin, kucagima alip seveyim, kizlarimla oynasin, hem bir cana sahip cikayim sokaklarda surunmesin yavrucak filan gibi hislerle istiyorum ama kendime henuz guvenemiyorum. iki kucuk kizin arkasini toplamak bile cok zorken kedi almak buyuk sorumluluk gibi geliyor. cesaret edemiyorum. o esige geldim aslinda ama bir turlu ayak basamiyorum.
  • yavru kedinin birini kucağınıza aldığınız anda geçeceğiniz eşiktir. sırnaşıp uyumalara doyamazsın..
  • aylardır çağırdığım "kedi istiyorum" türküsü 16.08.20 tarihinde babamın arkadaşının arayıp "kedi getiriyorum" demesiyle son buldu. bunu böyle yazıyorum çünkü sonra bakıp içleneceğim.
    gece uyumadım. zaten normalde de uyumazdım ama kedi var diye hiç uyuyamadım. uyansa da sevsem falan dedim gece ama o fosur fosur uyudu ayağımın ucunda. şimdi salonda tenha bir yere girmiş duruyor salak salak ben de yatakta yatıyorum ama ortalığa bir şey yapar da annem ağzımıza tükürür diye çok korkuyorum. ismi de luna kızımın *
    ha evde kedi besleme eşiğine gelecek olursak, gerçekten insanlardan hayır gelmeyeceğini anladığım dönemde bu istek geldi. yıllarca ben kedi sevmem köpek severim diyen ben kedi videoları izleyip güler oldum. gece bi mırladı falan böyle mutlu oldum ya. neyse. insanlardan hayır yoksa alın kedi sevin.
hesabın var mı? giriş yap