şükela:  tümü | bugün
 • 5 yıllık bir kedi sahibi olarak, duygusal nedenleri bir kenara bırakıp biraz mantıklı düşündüğümde ulaştığım sonuç. hastaneye sıçan teyze ile başlayan süreç benim de hayatı sorgulamama neden oldu:

  "kedi beslemek aşık olmaman gereken birine aşık olmak gibi bir şeydi. "

  bir defa bu kedi dediğimiz meret, evcil hayvan falan değil. kim bize bunu evcil hayvan diye kakaladı? bu hayvan bildiğin vahşi lan? evcil hayvanın bu kadar kesici dişleri ve pençesi olur mu? bu hayvan bildiğin ormanda yaşamak için programlanmış. ormanda ağaçtan ağaca zıplasın, tırnaklarıyla avını parçalasın, dişleriyle öldürsün, yesin diye var bu hayvan. bildiğin aslanın küçüğü olum bu, bildiğin panter lan? neresi evcil bunun? senden benden büyük olsa yer lan bizi bu. küçük diye diş geçiremiyor hınzır. ki o zaman bile oyun bahanesiyle arada bir dalıverebiliyor.

  ayrıca o "pati" adını verdiğimiz şey aslında "pençe". hiç de öyle "pati" falan diye ponçikleştirmeye çalışmayın, kalbinizi kırarım.

  evet arkadaşlar uyanın!
  müslüman uyuma!
  evinde beslediğin aslında
  küçük çaplı bir puma!
 • evde kedi besleseydik mantıksız olurdu, ama kedinin evinde ona hizmet ediyoruz, durum böyle arkadaşım, hala evcilleşmemişsin.