şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 yıllık bir kedi sahibi olarak, duygusal nedenleri bir kenara bırakıp biraz mantıklı düşündüğümde ulaştığım sonuç. hastaneye sıçan teyze ile başlayan süreç benim de hayatı sorgulamama neden oldu:

  "kedi beslemek aşık olmaman gereken birine aşık olmak gibi bir şeydi. "

  bir defa bu kedi dediğimiz meret, evcil hayvan falan değil. kim bize bunu evcil hayvan diye kakaladı? bu hayvan bildiğin vahşi lan? evcil hayvanın bu kadar kesici dişleri ve pençesi olur mu? bu hayvan bildiğin ormanda yaşamak için programlanmış. ormanda ağaçtan ağaca zıplasın, tırnaklarıyla avını parçalasın, dişleriyle öldürsün, yesin diye var bu hayvan. bildiğin aslanın küçüğü olum bu, bildiğin panter lan? neresi evcil bunun? senden benden büyük olsa yer lan bizi bu. küçük diye diş geçiremiyor hınzır. ki o zaman bile oyun bahanesiyle arada bir dalıverebiliyor.

  ayrıca o "pati" adını verdiğimiz şey aslında "pençe". hiç de öyle "pati" falan diye ponçikleştirmeye çalışmayın, kalbinizi kırarım.

  evet arkadaşlar uyanın!
  müslüman uyuma!
  evinde beslediğin aslında
  küçük çaplı bir puma!
 • evde kedi besleseydik mantıksız olurdu, ama kedinin evinde ona hizmet ediyoruz, durum böyle arkadaşım, hala evcilleşmemişsin.
 • şekilli görünmek için google aramasını ingilizce yapmak.
 • doğal ortamından 5000 yıl önce sök al, tüm yaşam alanlarını işgal et, su bulabileceği yerleri kurut sonra gel mantığını sorgula. insanoğlu bu dünyanın başına gelen en büyük felaket gerçekten.
 • hiyerarşiyi yanlış anlamışsınız bu konuda. evin sahibi kedidir. sizler aciz bir insan olarak kediye hizmet etme ayrıcalığıyla onurlandırıldığınız için mutlu olmasınız ki gizemini hiç çözemeyeceğiniz o kutsal varlık sizin idrakınızın ötesindedir.
 • “vahşi” denmiş, “pençeleri var” denmiş, “parçalar, yutar” denmiş... bence asıl mantıksızlık, omurilik soğanıyla düşünmeye çalışmak. gerçi beyin olmayınca düşünce üretmek için göt de devreye girebilirdi ama yazar o kadar şanssız değil (umarım yani.. . lan yoksa??). şu kedi mi beni pençeleriyle kırk parçaya ayırıp hatur hutur yiyecek?! hassittir...
  https://i.hizliresim.com/1j7p1d.jpg
 • ye iç sıç yat kıyak olay.
 • mart ayının geldiğini farkeden ve kısırlaştırmadığı kedisinin çığlıkları yüzünden uyuyamayan yazar beyanıdır.