• (bkz: evde kullanım için üretilmiş lazerli epilasyon cihazları) *

evde kendi kendinize lazer epilasyon yapabileceğinizi iddia eden cihazlardır. kendileri maliyet açısından salonlara göre oldukça uygundur. piyasada epila, tria, silknve no no hair gibi markalar mevcut. philipsve gilettede piyasaya girmek için hazırlanan firmalar. ve fiyatları yaklaşık 1-2 güzellik salonu seans bedeline eşit.

bunların hem taramalısı * hem de tek tek tüylere atış yapmanız gerektiren modelleri bulunmakta. taramalıların da tarama alanı yaklaşık olarak 1.5 cm2 (silkn 6cm2). her atış için 45-60 sn bekleme yapmak zorunda olduğunuzu düşünürseniz ve tarama alanı ya da tek tek atışa göre vücudunuzdaki tüylü bölge ile oranlama yaptığınız zaman, biraz fazla sabır isteyen bir alet oluyor. kendimden örnekle, tüylü vücudumda bu aleti kullanmak için yaklaşık bir günümü elimde aletle geçirmek zorundayım.

bu aletlere teşekkür etmek istiyorum, çünkü bana hepsiburada.com a da ne kadar güvenebileceğimi göstermiş oldular. oradaki yorumları okuyunca bi anda içimde alma isteği doğdu, hatta kaçırmamak için para ayarlamaya bile başlamıştım ki, sonradan sadece satış yapan sitelerden ya da güzellik salonları sitelerinden değil, bağımsız forumlardan da bilgi alma ihtiyacı hissettim. birazcık araştırınca aslında mutlu olan hiçkimseyi görmediğimi farkettim. bilmiyorum teknik olarak nasıl oluyor ama, tanıtım kataloglarında güzellik salonlarındakiyle aynı dalga boyu ve etkiyi verdiklerini söylese de, malesef sonuç pek de pozitif değilmiş. mişli konuşuyorum denemedim, deneyeniniz varsa ve bizi aydınlatırsa çok da mutlu olurum.

ürünlerin tanıtımında hep bi yerlerden onaylandığı yazıyor, ama sanırım onaylayan kurumlar da bizim adli tıp gibi ciddi çalışıyorlar ki, bu ürünleri kullanan adamlar nedense hiç memnun değiller. ya da bi pazarlama hilesi yaparak, müşteri kandırıyorlar. örnekle silkn markasının lazerli ürünlere de onay veren fda *onaylı olduğunu soyluyorlar. ve muhtemelen bu onay, sağlığa zararlı olmadığını ıspatlayan bir onaydır, müşteriye de, "bakın bunlar da onayladı, tüylerinizden arınacaksınız" şeklinde ittirilmeye çalışılıyordur. çünkü o onayı ilk gördüğümde, fda'nın ne olduğunu o zamana kadar bilmediğim için, tüylerden arınma garantisi şeklinde algılamıştım.

eminim ki philips ve gilette'in de piyasaya girişiyle güzellik merkezlerindeki fiyatlar yarıya inecektir.

beklemekteyiz.
  • yaklaşık bir iki sene önce araştırdığımda bu cihazların sadece epilasyon amaçlı kullanıldıklarını öğrendim. yani evde kullanım için satılan bu lazerli epilasyon cihazları ağda ile yapacağınız epilasyonu yapıyor. tüylerinizi bir daha çıkmayacak şekilde yakmıyor. ağda ya da epilasyon aletleri gibi kökten tüylerden arınmaya yarayan geçici bir yöntem.

salonlarda kullanılan ve tüylerin bir daha çıkmamasını sağlayan lazer ışıklarının cinsi (kendi aralarında bile) çok farklıdır. teknik bilgim çok iyi olmasa da alexandrite çeşidi ışık en iyisi sanırım, ve o bile her salonda yokken evde kullanım için üretilmiş bu cihazlardan böyle bir performans beklemek yanlış olacaktır.

lazer ışık çeşitleri için:

http://www.epiderm.info/
  • profesyonel epilasyondaki gibi kalıcı çözüm yerine, tüyleri %70 oranında azaltma gibi işlevlere sahipler-
    oran, markaya/modele göre değişiklik gösterebilir..

ayrıca fiyatlarının min 4 haneli olduğunu düşünürsek, üzerine biraz daha katıp kökten çözümlere başvurmak daha iyidir, diye düşünüyorum ben..
    iyice kadınlar kulübü'ne döndürdüm ortamı bu arada..