şükela:  tümü | bugün
  • sürekli üşüyen bünyenin gerçekleştirdiği eylem..
    ev ahalisine dışarı çıkma havası, kardeşe de bilgisayara oturabilme umudu verir ama sorulan "dışarı mı çıkıyorsun?" sorusu üzerine alınan "yoo bokum dondu" cevabı başların öne eğilmesine neden olur..
  • özellikle son doğalgaz zammından sonra garibanın kaderi hâline gelen eylem. robocop gibi geziyoruz evde, valla bak.
  • (bkz: robdöşambr)
  • cebecinin antik çağlardan kalma apartman dairelerindeki öğrenci evlerinde kışın sıklıkla gerçekleşen olaydır. ya montla gezip doğalgaza 350-400 lira verirsiniz ya da montsuz gezip 700 lira verirsiniz. seçim sizin.
  • yün yelek üzeri yün hırka ile yaklaştığım eylem. ayrica bi evde yorganla dolaşmak değil.
  • asla ısınamayan biri olarak adım adım yaklaştığım eylem.ellerimin daima soğuk olması ve inatla insanlara dokunarak ısıtma çabamdan sonra evin içinde bu çözüm çok mantıklı gelmeye başladı. kaçıncı kattı bu giydiğim?! daha ekim ayındayız?! sanırım ellerimi hissedemiyorum?! doğal gaz faturası mı o?!
  • lan ben bunu yaptım hem de 9 gece 8 gün kadar.
    evet allah'ın sittir ettiği bir şehirde öğrenci evinde sıfır kaloriferle ve şubat ayında.
    yazarken bile it gibi titredim emenike.
    çok soğuktu sözlük bırrrrrssss.
    ayrıca tek dersin de hamına koymak istiyorum izninizle.
  • kışın öğrenci evlerinde sıkça yapılan olaydır.
    bir adet sevgili kişisi ile çözülecek durumdur ayrıca.
  • montla sıçmayı da gerektirir.