şükela:  tümü | bugün
  • 1500 kişilik yemek takımı.
  • katı meyve sıkacağı. üretimi yapılırken bile bir süre bir yerlerde unutulduğuna eminim.
  • hayati zorlastiran ivir zivirlar butunu bunlar. misal bir hali var kiminin evinde, katlanmis, paketlenmis oyle kosede durur on yilllardir. hic kullanilmaz. ordadir ama. evin bir demirbasidir. her gun yoklama verir falan. utanmasa yemek masasina oturacak ve yemek yiyecek aile sakinaeriyle. oyle bizden bir sey. aynen oyle...
  • vitrin midir konsol mudur onun icinde camdan gozuken her sey. safi gosteris icin alinir ve hicbiri kullanilmaz, sergilenir.
  • misafire ayrılmış oda ve içinde bulunan herşey... böyle kerizlik görmedim hayatımda. senede 10 kişi gelecek diye evde bir oda ve içindeki eşyalar kullanılmaz durumda!
  • bizde tost makinesi idi. geçen verdim kurtuldum. evlenirken hediye olarak almışlar ama eşek kadar bir şey, sanki evlenmiyorum da tostçu açıyorum anasını satayım. hadi çocuk olunca kullanırım belki dedim. çocuk 3 yaşına geldi tost hiç yemedi. ızgara da yapılır bununla dediler, köfte ızgara yapayım dedim 3 saat filan sürüyor, bonfile pişirdiğimi düşünemiyorum, 3 gün sürer herhalde. derken verdim kurtuldum, mutluyum.
  • robdöşambr
  • uzun uzun düşündüm ve bulamadım. (bkz: minimalizm)
  • camlı vitrine doldurulmuş, ıvır zıvır süs eşyaları.
  • mutlaka arada kullananlar vardır ama yine de almadan önce üç dört kere düşünülmesi gereken aletlerdir. yazılmış olanlar var. üstüne basarak devam edelim.
    1-koşu bandı
    2-tefal actifry
    3-katı meyve sıkacağı
    4-ekmek makinesi
    5-pamuk şekeri makinesi (bunu bile alanlar var)
    6-gereksiz servis tepsileri