• benim.

capsli pizza margherita tarifim:

malzemeler
    1 ekmek hamuru
    1 top mozzarella peyniri
    2 kaşık domates püresi
    fesleğen

hazırlanışı
    ekmek hamuru ters çevrilmiş dikdörtgen fırın tepsinin üzerine ince ince yayılır. (tepsiyi ters çevirmedeki maksat hem daha ince yayabilmek, hem de pizzayı servis ederken kolaylık sağlamaktır)
    2 kaşık domates püresi kaşık yardımıyla hamura yayılır.
    mozzarella el ile kopartılarak yerleştirilir.
    pizza mümkün olan en yüksek sıcaklıkta birkaç dakika pişirilir.
    fesleğen eklenir.
    servis edilir.
  • ne ılık ne de layt olan erkektir. niye ılık olsun amına koyim ? bu zihniyet kaldı mı hala ? bütün erkek aşçılar ılık o zaman. kafaya gel.

geçenlerde ben de denedim. garip oldu. kötü oldu diyemem ama gönül rahatlığıyla '' harika oldu'' da diyemem. sanırım ikinci denememde daha güzel bir lezzet tutturacağım. ki o pizzayı kadınlar gününde anneme sürpriz için yapmıştım, ılıklık değil, insanlıktır bu. neyse sakinim. tarif isteyenlere tarif verebilirim.
  • (bkz: beni mi çağırdınız?)
    bi saniye, önce şu muska böreğini bitirip, hamsili pilavı fırına vereyim geliyorum.
  • superfresh pizzayı mikrodalgaya atarak yapıyorsa ağzına sıçmak istediğim erkektir.
  • pizza hamuruna maya atmaması gerekiyor bu erkeğin. genelde kalın kenar olsun doyalım diye maya atarım ama bir keresinde dubleks çedarlı yapayım dedim iki kat hamur olunca sen bi kabar. üzerinde sucuk sosis olan trabzon ekmeğine döndü pizza. bi dilimle doymuştum. dubleks çedarlı neyime lan benim. zaten oturduğum yerde çedar peyniri bile yoktu. kadıköy'den alıp cebime koyup eve götürmüştüm çedarları.
  • o girdiği mutfağı tertemiz bırakabiliyorsa,
    "şu nerde, bu nerde!" diye sorup durmuyorsa,
    "onu getir, bunu uzat" diye emirler yağdırmıyorsa,
    sunuma da özen gösteriyorsa önünde saygı ile eğileceğimiz insandır.
    italyan olma olasılığı yüksektir.
  • haftada bir kez dahil olduğum grup. yalnız öyle hazır ekmek hamuru ile pizza yapanlar, derhal grubu terk etsinler*.
  • fesleğenimle misafiri olabileceğim erkek.
  • eşimdir. hamurunu kendisi mayalar, sosunu kendisi hazırlar, malzemelerini de benim zevkime göre hazırlar. şaka lan şaka, kıskanmayın hemen sadece benim zevkime göre olmaz malzemeleri, birlikte karar veririz hep. yediğim en lezzetli ev pizzalarını eşim yapmıştır hep. sadece pizza değil lazanya, falafel, krep, pan cake ve maklube'yi de gayet leziz yapar. sırada doughnut sözü var ama muhtemelen bu entry sayesinde sözlük yazarlarının ahını alacağımdan güzel olmayabileceği kanaatindeyim.
  • alkışlanmayı, bol bol pohpohlanmayı beklemektedir. düşündüm de o pizzayı bana yapmadıktan sonra hiçbir anlamı yok.
hesabın var mı? giriş yap