şükela:  tümü | bugün
 • sigara içtiğinizi birilerinden saklıyorsanız sözlüğe yazmayın ergen olduğunuz belli oluyor
 • belki karısı fark etmiştir hemen ergen yaptılar adamı.

  ps: karısı değilim*
 • eğer paket sürekli eksiliyorsa kardeşinizdir endişelenmeyin.

  eğer paket hem sürekli eksilip hem de yer değiştiriyorsa annenizdir. temkinli olmak lazım.

  eğer paketi yatağınızın üstünde, bilinmeyen bir güç tarafından parçalanmış halde bulursanız hareketsiz kalıp kemer şampiyonunu bekleyin ya da beklemeyin o sizi bulur; babanızdır.

  saklayabileceğini düşünmek aptallıktır. *

  (bkz: babanın yanında öksürme duman çıkar)
 • ben lisedeyken kullanılmayan printerın içine saklardım, babam yine bulurdu.

  çok kasmaya gerek yok yani*
 • bir kadın iç çamaşırı yakalatmış biri olarak hakkında taktik verecek son kişi olduğum konudur.

  2 günlüğüne evde yalnız kalmıştım. gecesinde getirdiğim kızın çantasında yedek bulundurduğu tanga marka iç çamaşırı, fingirdeşmelerimiz ve oynaşmalarımız esnasında boyuna bakmadan yumurtasını kırıp dünyaya gelen caretta kaplumbağası gibi, milyonlarca sperm arasında çizgiyi ilk geçip rahme koala gibi tutunan sperm gibi, dünyaya meydan okurcasına diğer rakiplerini alt edip kraliçeyi siken karınca gibi çantadan çıkmış ve oksijenle buluşmuştu.

  sular durulup kız gittikten sonra önce havada kar taneleri gibi uçuşup, sonra kapılar ve pencereler kapanınca usul usul yerlerine konan toz taneleri gibi aklımın çarkları eski haline gelince farketmiştim kızın tangayı unuttuğunu. suratımda aptal bir gülümsemeyle evirip çevirip inceledikten sonra ben bunu ne yapcam diye düşünmüştüm. en sonunda imha etmeye kıyamayıp kraliçe elizabet gibi bakire kalmış, hiç ellenmemiş, kullanım dışı olan dolabımın üst kısmına koymuştum.

  sonra 1 haftalığına çıktığım şehir dışından dönünce bir gün aklıma gelmiş ve ayak parmaklarımın üzerinde yükselip el yordamıyla almaya yeltenince öğrenmiştim acı gerçeği.

  elimle ne kadar yoklasam boş. kocası heyecanlandığı için elini götürdüğü yerde elmas sertliği bekleyip bermuda şeytan üçgeni boşluğuyla karşılaşan yeni gelin gibi her seferinde boşa çıkıyordu güzel ellerim.

  tabureye çıkıp gözlerimle her tarafına baksam da yine boş. gözlerime inanmayıp baktığım yeri ellerimle tekrar kontrol etsem de yine boş.

  zalımın biri, ya annem ya da eve gelen temizlikçi abla almıştı o masum tangayı ordan. abla neredeyse çöp olduğuna emin olduğu ama çöp kutusuna atılmamış eşyalara bile dok-a-nmadığı için geriye tek seçenek kalıyordu: annem! canım anam, biricik anam, zalım anam! bana hiç söylemedi o tangayı bulduğunu. heralde utandırmak istemedi. gerçeklerin de bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu yoktur di mi lan.. olmayacak öyle bir şey, inşallah....
 • ergenliğe giriş ve insan hakları 1
 • sigara içmeyen, çevremde dahi içilmesinden hoşlanmayan ,en yakınlarımdan birini bu illet yüzünden kaybetmiş biri olarak babamın sigaralarını kitaplığımda kitaplarımın arasında açtığım gizli bölmede saklamışlığım vardır.

  evet, sonunda bu gibi çabalarımız sonucu vermek istediğimiz mesajı anlayıp onunla daha uzun bir ömür geçirebilme isteğimize hak verip ilerde torunlarını görebilme şansı olsun diye sigarayı bıraktı babam. darısı tüm isteyenlerin başına.
 • cevabı “hiç biryere” olan sorudur.

  anneniz illaki bulur.