şükela:  tümü | bugün
283 entry daha
  • bende başladım. homeoffice falan derken delirmek üzereyim evde. spor iyidir iyi.
  • 4 gündür düzenli olarak gerçekleştirdiğim eylem. güzel bir şey.
  • bir süredir evde düzenli egzersizler yapıyorum. direnç lastiği, pilates topu ve dambıl kullanarak yapabileceğim egzersizlere yönelik videolarla devam ediyorum. çalıştırmak istenilen bölgeye yönelik egzersizler yapınca gözle görülür değişiklikler oluyor kesinlikle.. özellikle evde hareketsiz kaldığımız şu süreçte yapılabilecek faydalı işlerden biri.. ben artık direnç lastikleriyle yuvarlanmaktan sıkıldığım için zumbaya sardım şu sıralar. sıkıldıkça video açıp dans ediyorum. hem moral yerine geliyor hem de egzersiz yapmış oluyorum.. izole yaşam sürmeye çalıştığımız günlerde hoşlandığınız bir zumba videosu açın, hem sıkılaşın hem stres atın..
  • evde spor yapmak denilince (bkz: body project) kanalına bakılması tavsiye edilir. şunun gibi değişik seviyelere uygun cardio videoları yayınlıyorlar.
  • iki gün oldu bakalım güzel gidiyor. telefona indirilen egzersiz programları iş görüyor.
  • nike training club ve freeletics yardımıyla vücut ağırlığı ve az bir ekipmanla güzel işler çıkarabilirsiniz.
  • şınav ve mekik. az, hiçten iyidir.
  • uykuluk atmak isteyenler için quick one geliyor;

4r (6dk)
    her 1.5 dk içinde -- > [(3+3+3) handstand push up + 12 upright row]( ne kaldırdığın farketmez, 15 tane kaldıramayacağın ağırlık olsun)

3-->12 cm deficit
    3-->10 cm deficit
    3--> standart
    not= kitaplarla hallettim.
  • ıyi ki koşu bandı almışım karantina günlerinde banda vurdum kendimi
  • direnç bandıyla icra ettiğim programım şöyle

banded squat 3×20
    banded seated leg extensions 3×15
    banded lying hamstring curl 3×15
    banded cable pull tgroughs 3×15
    circle seated aductors 3×50
    banded seated abductors 3×20

banded lat pull down 3×15
    over banded bar row 3×12
    banded floor bar press 3×15
    banded ches fly 3×15
    banded face pull 3×15
    banded overhead press 4×7
    banded straight arm pull overs 3×15
    banded overhead triceps extensions 3×15
    banded tricep pul downs 3×15

bizzat kendi programımı sıralaması dahil olmakla birlikte kendim oluşurdum. bu işlerden anlamaya başladım diyebiliriz.*
365 entry daha