şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en sıkıcı aktivitelerinden biri.. ses yok seda yok.. dikkatinizi dağıtacak bir neden yok.. tv bozuk, pc güvenli modda.. evin her yeri bomboş.. bombok.. pis yani.. kokuyo lan!
  • evde 10 kişi ders calismaktan daha dikkat dagitici olabilen aktivitedir. sozluge gozunuz takilir, bulasiklara gozunuz takilir, televizyondaki bir habere gozunuz takilir, sıkılır duş alırsınız, sıkılır kitap okursunuz, tekrar sozluge girersiniz en nihayetinde yine ders calismak aksar bir sonraki gune sarkar.
  • evde iki basina ders calismaktan daha az verimli olacak mecburi aktivite. (bkz: bir elin nesi var iki elin sesi var)

    yalniz yeterli delirim seviyesine ulasilirsa soyle bir yarari olabilir; kisi ders calismalidir ve evde tek basinadir. bu da demektir ki istedigi gibi yuksek sesle takilabilir. kolej ve anadolu liseleri sinavlarina hazirlanirken edindigim tecrubelere gore sesli ders calismak, ders calisirken civitmak, konularda gecen olay ve isimlere belden asagi versiyonlar uydurmak, arada ciyak ciyak bagirmak, hoplmak ve hatta yerine gore ziplamak oldukca ise yarayan taktiklerdir. yalniz oldugunuz icin de anneniz gelip "delidin mi evladim", "ay sus ayol ne bagiriniyorsun" veya "coocuum burasi mustakil ev degil, komsular rahatsiz olur, yavas ol" demez. oyle.
  • (bkz: masturbasyon)
  • günlük ders çalışma kapasitesini doldurduğu halde ders çalışmaya devam etmesi halinde kendi kendiyle konuşmaların, sohbetlerin, kavgaların başlayacağı hatta ve hatta ben deli miyim ki kendi kendime konuşayım deyip;

    çamaşır makinesiyle sohbete dalıp hatta ve hatta bulaşık makinesini çamaşır makinesine çekiştirmeye başlayan insan modeli,yazıktır.
  • ezber yaparken yürüyen öğrencinin vazgeçilmesi. zira bu tür çalışmayı kütüphanede veya arkadaşın evinde yapmak pek mümkün değildir.