şükela:  tümü | bugün
 • insana; herkesin manyaklar gibi saatlerce üstüne konuştuğu duygu sömürgeci, iç karartıcı, psikopatlaştırıcı etkilere sahip türk dizilerden bi haber olmak, propaganda, reklam, radyasyona maruz kalmamak gibi faydalar sunan durum.
 • insanı günlük haberlerden uzaklaştırmayan durum. sadece tayyip'i daha az görüp duyuyorsun o kadar
 • (bkz: evde konsol olmaması) demektir.
 • deneyimlediğim ve memnun olmadığım durum. çalışırken bir yerlerden ses gelmesi durumuna o kadar çok alışmışım ki. eski evimde odamda çalışırken diğer odada televizyon hep açık dururdu. bilgisayardan kısık sesli de olsa tv açayım dedim ama aynı etkiyi yaratmadı.
 • gayet iyi bir durumdur tv değilde uydu alıcısına bağlanmamış tv daha makbuldur. canın istediği filmi izlersin sonra kapatırsın , gündemi telefonundaki app'den takip edersin , ses konusunu radyo ile halledersin ve insanı aptallaştırmaz.

  (bkz: idiot box)
  (bkz: a haber)
  (bkz: beyaz tv)(bkz: derin futbol)
  (bkz: kısmetse olur)
  (bkz: is the watch)
 • son zamanda sıklıkla çevremden duyduğum cümle. sayıları iyice arttı bunu diyenlerin. doktorlar gibi otu boku bu konuya bağlayıp bir şekilde söylüyorlar tv sahibi olmadıklarını. lan bize ne olum? aaa öyle mi? diyorum en fazla. halbuki bizden bu seneki nobel ödüllerini onlara vermemizi istiyorlar. çünkü çok önemli bir şey yapıyorlar. bu davranış bir şekilde ödüllendirilmeli. okumuş insanın görmemişi çok daha beter.
 • yaklaşık 3 yıldır televizyonumuz yok. çift olarak sadece istediğimiz şeyleri izlemek için açıyoruz laptopu. o da günde maksimum 1,5 saat, fırsatımız olursa tabi yine her gün değil. oğlumuz 4 yaşında. ona da gün içinde maalesef sadece yemek yedirirken tabletten çizgifilm izletiyoruz, gelişim geriliği olan bir çocuk o yemeği mecbur yemesi lazım daha iyi bir çare bulamadık.
  arada şöyle bi leş program olsa da açıp izlesem azıcık kafam dağılsa hissi geliyor ama o da laptop aç internete gir programı bul aç diyene kadar eeeeah kim uğraşacak dememle geçip gidiyor. her türlü win-win.
 • televizyon her ne kadar teknolojik bir alet olsa da artık teknolojinin gerisinde kaldı. hem içindeki zihniyetle hem de insanı zorlayan akışıyla.
  internet onun önüne geçti.
 • çok uzun zamandır televizyon izlemiyorum ve evimde televizyon yok. hiçbir şey kaybetmiş hissetmediğim gibi, bana kalan zamanı çok daha verimli değerlendiriyorum. son 1 yıldır daha da ileri giderek internet de bağlatmadım. ihtiyacım olan acil işler için telefonumu veya telefondaki internet paketimi kullanıyorum. zaten gün boyu ofiste internetteyiz, akşamlar ve hafat sonu bana kalıyor. müzkle ilgilendiğim için çok daha fazla müzik dinleyecek zamanım oluyor. televizyon yayıncılığı eski gibi olsa izleyebilirdim ancak mevcut durumda zaman kaybı...