şükela:  tümü | bugün
  • evin mimari yapısına göre uzunca bir koridor, geniş bir oturma odası veya bunların hiçbiri olmasa da eşyasız bir küçük odada mümkün olan aktivitedir. mekan sorunsalını aştıktan sonra geriye sinir, stres, dert, heyecan gibi yürümeye sevk eden rahatsızlıklar kalır. aksesuarlar ise kimi zaman ağızdan düşmeyip odada önünüzü bile görmeyi engelleyecek kadar dumana boğmuş sigara ve fonda çalan aklınızın iyice başınızdan gitmesine sebep şarkılar olabilir.

bazen hiçbir şey yapmayıp oturmaktan daha iyi olabilir. dertlerle tasalarla yüzleşmekten daha kötü de. fakat elinizden hiçbirşeyin gelmediği durumlarda yapılacak fazla birşey kalmamışsa yapılasıdır. beni bugüne kadar bir nebze de olsa rahatlatmıştır çoğu zaman.

ek olarak (bkz: #10593700)
  • insanın içinde bir yerlerde onu huzursuz eden bir şeyler olduğu zaman yapılan eylem. insan severek yaptığı bir iş sırasında bile kalkıp evi turlamak ister amaçsızca. diyelim bir film izliyoruz, yahut bilgisayarda oyun oynuyoruz ve bunlar severek yaptığımız şeyler ama yerimizde duramayız hemen pause'layıp şöyle bir mutfağa gidip geliriz çünkü o an yaptığımız şey çok farklı da olsa, içimizdeki konu aslında hiç kapanmamıştır, sadece minimize edilmiştir, halen içten içe ram ve cpu kullanmaktadır.
  • led zeppelin dinleyerek yaptığım akşam sporum. yeni başlayacaklar ve raconuna uygun yapmak isteyenler her dönüşü soldan yapmalılar. opsiyonel olarak da tesbih, her bonzo vuruşunda bir taş... hadi bakalım.
  • yürümek ama bir yere varamamak.

mutsuzlar hayata farklı bir pencereden bakar. hani derler ya bardağın boş tarafını görmek. odaklanma sorunu olan insan davranışıdır. düşünmek ister yürürken ama odaklanamaz bir türlü. kendini ifade edemez. bazen kendini asmayı düşünür ama odaklanamaz, başka fikirlere kayar aklı.
  • (bkz: telefonla konusurken oraya buraya yurumek)

serbest çağrışım.
  • geçmişte sıkça yaptığım eylemdi. o dönemde hayallerim, planlarım vardı. volta atarken, kendimi başka bir alemin içerisinde bulurdum.

yıllar geçti ve bu güzel huyumu farketmeden bırakıverdim. şimdi maalesef ileriyi kurgulama yeteneğinden mahrumum.