• eskiden kalma emektar 56k modemime; birkaç mercimek kondansatör, bir tane elektrolitik kondansatör, bir tane wattlı direnç ve bir de hesap makinesi entegresi eklemek suretiyle yaptığım yapay zekanın, daha 220'yi verdiğim anda cızırtılı modem sesiyle "ziyemamatiyp" demesi hadisesidir. o anları telefonun kamerasıyla kaydettim. üç defa bu lafı tekrarlayıp sustu. sonra "ziyiiiiii çilojii' demeye başladı.

ben bunun ne dediğini anlamak için pürdikkat takipteyken odaya babam girdi. "ne ötüyo? bişey ötüyo burda!" dedi. ben babama bilimsel izah yapmak için ayağa kalktığım sırada yapay zekamın elektrolitik kondansatörü patladı ve roket gibi uçarak babamın alnına geldi. yani, sonradan anladık böyle olduğunu...

babam kondansatörü alnına yiyince şaşkın gibi bişey oldu. salona dönüp hiç konuşmadan öylece oturmaya başladı. ben kondansatörün yenisini takarken, on dakika falan sonra, babam kendine gelip koşarak bana saldırdı. horoz gibi üstüme atladı. yapay zekanın üstüne basıp çiğnemeye başladı. yapay zeka son kez "ziyemamatiyp" dedi ve büyük bir çatırdama oldu. o sırada babamı elektrik çarpmıştı. babam yine şoklanmış bir halde salona oturmaya gitti. yapay zekam ise iyice parçalanmıştı...

olayı mahallenin bilim kulübüne rapor etmek istedim. kulübe gittiğimde zabıtalar kulüp başkanını ortaya almış tekme tokat dövüyorlardı. manzarayı görünce ordan kaçtığım için raporu başkana veremedim. kendisi dayak yerken göz göze geldiğimizde, ben sonra gelirim manasına işaret yaptım. o da "tamam kâmilim" manasında kafa işareti yaptıktan sonra kendisine dayak atan zabıtalara "yapmayın abileeer!" diye böğürmeye başladı. dediğim gibi, ben topukladım oradan...
hesabın var mı? giriş yap