şükela:  tümü | bugün
  • salgının toplumsal sağlığı umursamayan insanlar tarafından ciddiye alınmadığı bir gerçek ama geçen hafta iki gün toplu taşımayla işe giden biri olarak marmaray bomboştu. normalde ayakta yer bulamadığım trende oturarak işe gittim.

bu süreçte imkanı olanlar toplu taşıma yerine özel araçla işe gidiyor olabilir bilmiyorum ancak özel sektör patronların ve müdürlerin insafına bırakılmış durumda.

ülkenin en büyük abur cubur markalarından birininde sırf müdürün gıcıklığı yüzünden kurumsal çalışanları yalandan yere işe geliyor.
  • parası, yalısı olan geçim derdi olmayan tipler çıkıp hayat eve sığar diyor, sağlık bakanı da onlara teşekkür ediyor. buna sinirlenmiyorum da bu ünlülerin paylaşımlarına gelen binlerce beğeniye deli oluyorum. adamın yarını belli değil beğeni atmış, bir de yorum yapmış helal olsun diye. insanlık zeka seviyesi olarak o kadar düştü ki salgının bunu düzeltmesini umuyorum. gerizekalı bir toplum içinde kaynayıp gitmekten bıkmış durumdayım.
  • bugünün anlamlı twitter hashtagi.
  • cumhurbaşkanı erdoğan ve sağlık bakanı yaptıkları her açıklamada yurttaşlara evde kal çağrısında bulunurken, ülke genelinde milyonlarca emekçi her gün işe giderek çalışmak zorunda kalıyor.

yurttaşlar derhal ücretli izin talep ederken, koronavirüsü fırsata çeviren bazı patronlar ise işten çıkarma ve ücretsiz izin yolunu tercih ediyor.

https://haber.sol.org.tr/…demesikolay-yaniti-283627
  • 3 vardiyalı bir işte çalışan için en uygun sözdür.