şükela:  tümü | bugün
  • savaşı durduracak tek hareket, katliamı sonlandıracak bir olay.
    "bakın babuşlar, şu köşeye her gün yiyecek bırakacağım, siz de evin içinde fiti fiti dolanmayacaksınız, tamam mı?" diye söz kesildikten sonra maddeler belirlenir, tarafların imzasıyla bu iş biter.
    böcek sorununa kökten çözüm.
  • siz de çorabınızı giyerken acaba içinde böcek var mıdır diye içini dışını inceliyorsunuz? yoksa kendinizi koştura koştura helaya gidip etrafta böcek var mı diye hızlı hızlı kolaçan ederken tuvalet deliğinin içinde amaçsız dolaşan böceğe işerken buluyorsunuz. o zaman yapmanız gereken şey çok basit. öncelikle evde alfa olduğunu düşündüğünüz en iri böceği bulmalısınız. sakin sakin gündüz ortaya çıkarlarsa böcek öldürme terliğiyle acımasız bir şekilde katledileceklerini, gece ise istedikleri gibi özgürce yaşayabileceklerini anlatmalısınız. ya da evdeki kedinizi, kuşunuzu öpmüyorsanız direkt onlara yedirin. gebersinler boklu beleşçiler.
  • maddeler şöyle sıralanabilir;

1. yuvanın böceği, çocuklarının babası olacaksın.
    2. belli saatler dışında, işeme amaçlı dahi olsa yuvanı terk etmeyeceksin.
    3. ezkaza çıkmışsan bile, beni görünce fıtı fıtı kaçıp tüylerimi kaldırmayacaksın.
    4. adam gibi bir böcük olmak için çabalayacak, çocuklarını büyütünce çekip gideceksin.

karşılığında da hergün belli saatlerde bir parça reçelli ekmek yuvanın yakınına bırakılacak..

not: reçelli ekmek ben uzaklaşınca alınacak..
  • ben de dedim ki bizimkilere; tamam anlıyorum beni seviyorsunuz, odama bayılıyorsunuz, sürekli etrafımda olmak, üzerime konmak, saçımda yürümek, bacağımı yemek istiyorsunuz. anlıyorum, hak da veriyorum fakat ben bu kadar baskıya, bu derece ilgiye gelemem. bana görünmeyin ve de temas etmeyin, yoksa sizi öldürmek zorunda kalırım.

anladığım kadarıyla bir grup kişi, böceklerle gizli görüşmeler yapmışlar ve bu görüşmeler o kadar gizliymiş ki böceklerin bile haberi yokmuş. * * *