şükela:  tümü | bugün
 • 1- birkaç dal ada çayını toprak veya cam bir kase de yakabilir ve eviniz de bu hafif kokuyu dolaştırabilirsiniz. ada çayının o huzurlu kokusu evinize dolsun.

  2- katır tırnağı ve üzerlik tohumunu yanmayan bir tava da biraz karıştırarak yakın ve dumanını evde dolaştırın pencereleri açmayın ki o duman evin bütün odalarına yayılarak negatif enerjiyi etkisi altına alsın.

  3-pozitif enerji için (yatılan odalar hariç) aloe vera ve kaktüs yetiştirin. her ikisi de negatif enerjiyi çeker ve evinize pozitif bir enerji verir. ayrıca aloe vera şans getiren bir bitkidir.

  4- hafta da bir tüm evin zeminini, ayrıca dış kapı girişini, duvar kirişlerini sirkeli su ile mutlaka silin, temizleyin.

  5- lavanta, gül veya sandal ağacı yağı evinize pozitif enerji verecektir.

  6- ölü bitkiler ve kurutulmuş çiçekler negatif enerji yayarlar ve ayrıca çok toz tuttukları içinde temizlenme şansları olmadığından negatifi sürekli tutarlar.

  7- hafta da bir mutlaka duş alırken bir su bardağı elma sirkesini başınızdan aşağı dökmenizi tavsiye ederim. 5 dk boyunca vücudunuz da kalsın sonrasında durulanabilirsiniz.

  8- minik kapların içine koyarak oturma alanınız ve yatak odalarınıza koyacağınız tuzun negatif enerjiyi sünger gibi çekme özelliği vardır (kaya tuzu denilen kalın tuz olmalı). eviniz de ki duruma göre 2-3 gün de bir veya hafta da ya da 10 gün de bir lavobaya dökerek sürekli yenileyin.

  9- lavanta yağının yaydığı pozitif enerji çok yüksektir. bu yağı bileklerinizin iç tarafına sürerek eterik (eterik beden şekil ve boyut olarak fiziksel bedene benzer. bu yüzden iç fiziksel beden de denir) bedeninizi kuvvetlendirmekte kullanabileceğiniz gibi, evinizin duvar kirişlerine kapılarına bir damla sürerek eviniz içindeki enerjiyi de çok rahat pozitif yönde koruyabilirsiniz.

  10- atkestanesi bütün negatif enerjiyi çeker eviniz de,
  iş yeriniz de mutlaka atkestanesi bulundurun hatta kendinizi kötü hissettiğiniz de birkaç dakika avucunuzun için de tutmanız bile negatif enerjinin bedeninizi terk etmesini sağlar.
 • negatif enerjiler sizi, ailenizi, evcil hayvanlarınızı ve hatta etrafınızdaki eşyaları bile etkileyebilir.
  evinizde negatif enerji olduğunu anlamak için yapabileceğimiz çok basit bir yöntem var.
  gerekenler sadece bir bardak su, tuz ve sirke.
  bu basit ve ev yapımı tarifle negatif enerjilerden kurtulabilir, daha kalite bir yaşam sürebilirsiniz.
  yapılışına gelirsek;
  malzemeler:
  1 bardak (tamamen şeffaf olmalı)
  beyaz sirke
  tuz
  su
  hazırlanışı:
  bardağa biraz su, biraz tuz ve biraz da sirke koyun. bardağı evde en çok vakit geçirdiğiniz ve misafirleriniz sizi görmeye geldiğinde oturduğunuz yerlere koyun.
  24 saat orada bırakın.
  arada bir tuzun durumunu kontrol edin, suyun seviyesini yükseltmiş mi veya bardaktan taşırmış mı?
  24 saat sonunda bardağı bol su ile iyice yıkayın.
  suyun yükselmesi ve taşması eviniz de ki negatif enerjinin yoğunluğunu gösteriyor, bu yükselme ve taşma bitinceye kadar ve bu işlemi gerekli olduğunu düşündüğünüz zamanlar tekrarlayın.
  tuzun yükselmesi durana kadar evinizde her yere koyun.

  not: bardağı kimsenin göremeyeceği yerlere koyun ki kötü enerjileri etkili bir şekilde emebilsin.
 • lavanta yağı:
  çok küçük bir miktarı 25-35 tl arası değişen lavanta yağını, negatif enerjiye çok iyi gelmesine rağmen bulmak oldukça zor ve pahalı.
  hem daha ekonomik olması hem de her zaman kolaylıkla yapabilmeniz için bu yağı nasıl yapacağımızı yazacağım ki ben de lavanta yağının ve diğer bitkilerin yağını o şekilde yapıyorum.

  aktardan ya da hobi marketlerden daha sonra da kullanacağımız şekilde lavanta alıyoruz. bu lavantadan dolu dolu 1 yemek kaşığı lavantayı, içi dışardan görünmeyecek bir porselen bardak ya da koyu renkli bir şişeye koyuyoruz. sonra üstüne mümkünse kokusuz bir yağı üstünü kapatacak şekilde ekliyoruz. kokusuz yağ olarak varsa organik zeytinyağı ya da onun yerine tatlı badem yağı da aynı işi görür hem fiyat olarak daha da uygun.

  en az 2 hafta ışık görmeyen bir yerde bekletiyoruz. iki haftanın sonunda süzüp koyu renkli bir şişenin içine koyuyoruz. o şekilde muhafaza ediyoruz.
  bittikçe aynı işlemi yapabilirsiniz. hatta diğer bitkilere de bu işlemi uygulayarak yağlarını elde edebilirsiniz.
 • negatif enerji kaynaklarını azaltarak-pozitif enerji kaynaklarını artırarak.
 • eğer evliyseniz, önce bi boşanmayı deneyin. yeni evde hala negatif enerji varsa o zaman ot işine girersiniz.
 • negatif enerjiden kurtulamazsınız, ancak kendinizi pozitif enerji ile yükleyerek etkilerini nötrleyebilirsiniz. bunun için de bir tornavida (kontrol kalemi olmaz) ya da çivi gibi bir şeyi prize sokarak kendinize elektrik yüklemeniz gerekiyor. yalnız burada dikkat etmeniz gereken, tornavidayı prize sokmadan önce ucunu ya ıslatın ya da ıslak pamuk falan sarın ki, gelen elektronlar suya takılsın, sadece pozitif kısmı size geçsin.

  geyik bir yana, sözde bilime kıyısından köşesinden bulaşanın kısa sürede kendini uzman ilan etmesine güzel bir örnek olmuş. arapça üç beş cümle öğrenip milleti badelemeye çalışanlar neyse, bu tür safsatalardan prim yapmaya çalışanlar da odur.

  bu arada, bunları yazan, rüyalarında geleceği görebildiğini de yazmış.
  (bkz: #88681803)
 • (bkz: sana enerji yükleyeceğim birinci olacaksın)

  böyle

  dipnot: bird yerine birg yazmak.*