şükela:  tümü | bugün
  • az önce gerçekleştirdiğim düşünce. 2500 lira param var. hesaplarıma göre öğrenci evinde aylık 1000 lira giderim olacak. 500 kira faturalar falan. 300 okul yemekhanesi öğlen ve akşam. 200 de kahvaltı ıvır zıvıra gider.en kötü 2 ay idare edebilirim çalışmadan yani.

üniversiteye gidiyorum. cuma cumartesi pazar günlerim boş.

yine hesaplarıma göre haftada 3 gün çalışsam en iyi ihtimalle aylık 1000 lira alıyorum yani para ucu ucuna yetiyor yada yetmiyor olacak.

neden ayrılıyorum ? çok sıkıldım evden ve ailevi sorunlardan dolayı açıkçası kalmak istemiyorum artık . kendi ayaklarımın üstünde durmak, kimseye hesap vermemek, kimseye eyvallahım olmaması bana şuan cazip geliyor.
  • paran bitince "donmeye karar vermek" olarak degisecek karar.
  • 18 yasima bastiktan tahmini olarak 3 hafta sonra falan yaptigim hareket idi. pisman degilim. ama yalniz yasamaya o kadar alistim ki.. artik iki gorusup konusalim dagilalim evimde kafa dinliyim modundan siyrilamiyorum. zorunlu olarak ailemle kaldigimdan durum daha sikinti..
    kendini iyi anlamda degistirmek istiyorsan derhal o evden cik. kendi duzenini kur!
  • 8 yıl boyunca aileden uzak yaşayıp iş nedeniyle tekrar aile evine döndüm. size tavsiyem dönmeyin.
  • ayda 1000 liraya kira dahil değilse başarılı olabilecek yok eğer dahilse götüm götüm babasının evine dönücek üniversiteli eylemi.

edit: kardeşimden biliyorum kocaeli üniversitesi ingilizce işletme öğrencisi orada öğrenciysen en iyi ihtimal bir kafede garsonluk falan yapıyorsun, onunda saati 6-6,5 tl, yani senin 12 gün çalışarak 1000 tl kazanman için gününe ortalama 83,3 tl kazanman gerek oda günlük 13 saat falan yapıyor. moralini bozmak istemem ama kaçtığın yerde neticede annenin, babanın yanı. sen bi düşün bence.