şükela:  tümü | bugün
  • bir; kaybolan malezya uçağının akıbeti, iki; philae, kuyruklu yıldıza inerken çarpıp geri kalkınca philae'nin mucitlerinden birisi çabuk kalktı dikkat edersen dedi mi demedi mi, üç de aha bu. hayata dair en çok merak ettiğim üç şeyden birisi. neden arkadaş, bi insan neden tuvalet dahil her odanın ampülünü söküp alır? tasaruflu ampülleri alır, hadi onları azıcık da olsa anlarım. lan 75lik sarı ampüller bir lira. kapı sökenleri bile varmış, henüz görmedim.

edit: heheh. ev sahibi zannedilmişim. ilk defa kendimi zengin hissettim. ev sahabı değil, kiracıyım. bezemenk ev sahipleri yeni ampül almıyor, "işte bi boya, bir de ampül lazım önceki kiracı almış onları" deyip geçiştiriyor. ordan biliyorum yani.
  • ampül ve hırsızlık çok moda. bu trende yabancı kalmayan bir kiracıdır.
    kim bilir belki havaya atıp zevkle yere düşüşünü seyretmiştir ampülün.

yanında da bir cigara.

(yazarken farkettim, ampül; ne iğrenç bir kelime. başka bir şey bulamadınız mı?)
  • kiracı olduğu eve o ampülü kendisi taktıysa, dünyanın en normal şeyini yapan kiracıdır.
  • ampulün sökülmesi garibinize gitmiş ama ben evden çıkarken klozeti lavaboyu söken kiracı gördüğüm için pek şaşırmadım bu duruma.
  • ev sahibine ders vermek isteyen kiracidir. evet, ampülü söküp goturmek biraz ucuz kaliyor ama evde oturdugu surec icerisinde ev sahibi tam bir hiyar ise cok iyi yapmistir. eger eve girildiginde ev bir virane iken ev sahibi yapmasi gereken hicbir seyi yapmamissa, tuttugu evi cok sevdigi icin onu evi yasanabilir ve hatta muthis hale getiren kiraci ise, ev sahibi denilen hiyar hicbir seye elini uzatmadigi gibi her ay aksatilmadan aldigi kiranin artisini beklemis ise, buna karsilik her yil kanunun ongordugu sekilde bekledigi artisi almis olmasina ragmen daha fazlasini talep etmek icin kiracisini avukat araciligi ile taciz ettiyse, kiraci cikip giderken degil ampülü, yaptirdigi her seyi mentesesine, vidasina kadar söker goturur. kullanip kullanamamasinin hicbir onemi yok, kapinin onundeki cope atar, eskiciye verir ama ev sahibine yar etmez. hayat dersi: herkese hak ettigi sekilde davranilir.
  • valla ampül yine normal, benim taşındığım evdeki avizelerin tavanda asıldığı kancalar vardır ya deliğin içindeki, hah işte o kancalar sökülmüştü.
  • (bkz: akp)
  • (bkz: ampül)

edit: başlığı düzeltmişler, anlamı kaçmış... ama anladınız siz onu...
  • 7 ay önce gördüğüm kişiliktir.yeni taşındığımız evin ampullerini söküp götürmüş adam.
    başka bir kiraya gidiyordur o sebebten almıştır anlarım ama adamın evden çıkma sebebi yeni ev almış olması zaten.