şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evde vakit geçirmeyi seven insan modelidir. mutludur. yapacak bir sürü şey bulabilir. evinde arkadaşlarını ağırlamayı sever. tabu oynamaya bayılır. müzik dinlemeyi sever. onu bunu geçelim kıssadan hisse belkide dışarı çıkmayacak kadar cimri veya tembeldir.
  • kendini kandırıyordur. dışarıya karşı koyulamaz birincisi, ikincisi gelir birileri çıkartırlar dışarıya, ya da dışarıyı içeriye getirirler.
  • rahat ettiği bir evi varsa dünya alem gelse evinden çıkaramaz bunları.. tembeldirler genelde.. oturup evde internette takılıp, film izleyip, müzik dinlemeyi severler.. güzel bir içecek ve sıcakkanlı birkaç arkadaş yeter onlara.. bazıları da iş yerlerinde bütün gün yorulup da evden çıkmazlar.. tatil günlerinde evlerinde kalmayı tercih ederler..**
  • depresyonda olan insan modeli diyebiliriz kendisine. zamanla geçer, kalıcı değildir.
  • (bkz: sosyal fobi)
  • gidecek yeri olmayan insandır. yalnız insandır. insanlar içinde yalnız kalmaktansa kendi mekanında yalnız kalmayı seçmiş insandır. belki de dışarıdan korkan insandır. dışarıya çıka çıka dışarıdakilere benzemekten korkan insandır. konuşmak zorunda kalmaktan korkandır belki, konuşursa kendi söyleyeceklerinden korkandır ya da bir tek evinde kendinin kendi olduğunu hisseden insandır. belki tanımadığı bir şehirde yaşamak zorundadır. kendisini bir tek evinde huzurlu hisseden, ne kadar çıkmazsa o kadar evin o kadar evi olacağını düşünen, kendini kandıran ve bunu bildiği halde yine de yapan insandır. belki dışarısı soğuktur, evi sıcaktır, üşümekten korkan bir insandır. belki canı sıkkındır hep o yüzden evde kalmayı tercih eden insandır. belki insanlardan, tanımadıklarından korkan bir insandır. belki yine tanımadığı bir şehirde tanıdığı eşyalarıyla kendine ait olan tek yeri evi olan insandır. belki dışarda yapacak bir şeyi olmayan insandır. belki çıkarsa gitmekten korkan insandır. belki kaybolmaktan korkan insandır. belki de en baştaki gibi sadece gidecek yeri olmayan insandır. belki sendir, belki bendir ama o da insandır.
  • bu model insanlar her ne kadar asosyal olsalarda dedektiflik gibi bir meslegi basariyla surdurebilirler pekala... (bkz: zero effect)
  • istifa ettikten sonra korkunc bi bagimliligin pencesine dusmus insanlar (bkz: surekli yatıp sit-com seyretmek)
  • çocukluğundan beri kurguladığı pembe gelecekle içine düştüğü sıradan, rutin, vasat ve riyakar hayat arasındaki uçurumu kaldıramayan insandır. cehennem başkalarıdır diyen insandır. evinde kendince oluşturduğu kurtarılmış bölgenin kralı/kraliçesi, sosyal hayatta figüran olmaktansa asosyalhayatının başrol oyuncusu, yönetmeni ve sescisi olmayı tercih eden insandır. çevresinde yaşayan, aynı şeylerden hoşlanan, aynı zevklere, aynı heyecanlara sahip, aynı anda sevinip aynı anda üzülebilen fabrikasyon insanların arasında felaketini bekleyen bir boyalı kuşdur. yıldız yağmurunda gözlerini kapayıp karanlıkta kaldığını zanneden insandır. nereye kadar götürür seni bu dört duvar, bu boş oda? bu depresyon hırkası ne kadar ısıtır seni?
  • çoğu zaman aynı arkadaslarla aynı seyleri yapmaktan aynı yerlere gitmekten ve monotonlasmıs hayatından sıkılan insandır.