şükela:  tümü | bugün
  • meraklısına çok pahalı patlayacağını zannetmiyorum bu eylemin, ama şehir dışından filan getirtilecekse, o ağırlık ve hacimle göte kaçar diye düşünüyorum. belki aynı havayı vermez, ama bir arcade joystick alıp evdeki bilgisayara takabilir ya da gaza gelip, biraz araştırma yardımıyla kendi arcade makinenizi yaptırabilirsiniz. sırf street fighter için düşünmüyor da değilim.

şöyle birşey yapmışlar: [http://img217.imageshack.us/img217/9650/009vk4.jpg http://img217.imageshack.us/img217/9650/009vk4.jpg]

ulan çok oynayasımı getirdiniz. boşu bulduğumuzda atari salonuna uzayalım.
  • playstation 3, xbox 360, nintendo wii gibi yeni nesil konsollar ile karşılaştırıldığında, paranın çar çur edileceğini düşündüren eylem. benim gibi arcade makinalarıyla büyümüş adamlar içinse evlendikten sonra hayal olan eylemdir. halbuki hanım arka odada ders çalışırken son jetonumu attığım futbol oyununda (super sidekicks 3) tur atlamanın keyfi bambaşka olurdu eminim.
  • çocukken hayalini gerçekten kurardım bunun.

o izbe atari salonuna gittiğimde aldığım iki üç jetonu benden yaşça büyük ve kuvvetli bir çocuğa kaptıracağım diye ödüm kopardı. atari salonundaki asayiş, sahibinin umrunda değildi ve o sadece alacağı paraya bakar, veznesinden hiç kalkmazdı. halbuki bilmiyordu ki arka sokaklarda şerefsizler kendilerinden güçsüzlerin jetonlarına el koyuyorlar. bünyede belirgin bir korku olmasına rağmen herşey bu makineye attığın bir adet jetonla geride kalır; korku, yerini oyun ve eğlenceye bırakırdı. hem serseri gelip de jetonumu attığım yerden çıkaracak değildi ya?

ve tabi ki normalde hiç geçmeyen zaman çabucak geçer ve oyun biter. o loş ortamdan, atari salonundan, sokağa, aydınlığa çıkarken; bu makinelerden birinin evimizde olma ihtimali düşünülür. çocukluk işte...
  • çok param olursa, kocaman bir evim olursa, en önemlisi hatun kişi izin verirse kesinlikle yapacağım şeydir. artık final fight mı kurulu olur, cadillacs and dinosaurs mu bilemem. ama gün gelecek, sizi tek jetonla bitireceğim ülen!
  • evde bir gümüş kaşıklar havası yaratmaya yeter
  • futbol haricinde birşeylerle ilgilenmek isteyenlerin azınlıkta olduğu bir ülkede yaşadığım için uzun uzun arayışlar, hammaliye, yanık lehim pastası kokusu ve uykusuz gecelerin sonunda birkaç ay önce odama uyarlayıp rahatça hareket ettirebilecek şekilde dizayn ettiğim binlerce oyun barındıran arcade kabinimle gerçekleştirdiğim çılgınlık.

ha değdi mi? kesinlikle evet çünkü evin ortasına havuz kursam bu kadar mutlu olmazdım ve çocukken ataricilerle ilgili kurduğum imkansız görünen hayallerin eline vermek de ayrı bir zevk
  • fantastik çocukluk hayali falan değildir benim için, yapıcam!
  • uzun zamandır aklımdaydı ve sonunda şöyle bir şey yaptım.

tıkla

raspberry pi üzerine kurulu retropie isimli bir emülatör kullanıyorum. 2000'den fazla oyun var. atari salonunda oynadığınız tüm oyunlar mevcut. sistem taşınabilir. hdmi çıkış var. istediğim zaman istediğim arkadaşımın evine götürebiliyorum. yaklaşık 4 haftamı aldı tamamlamak.

şu an tek sorun street fighter 2, the king of fighters gibi oyunlar için iyi rakip bulmak.