• doktorun epey bir para alacagi hadise.
  • eve gunes girmedigine delalettir.
  • güneş girmeyen evlerde gerçekleşen olay.
    (bkz: gunes girmeyen eve doktor girermis)
  • her akşam yaşanılan olay...gayet beleş...aileden...
  • küçük yerde yaşamanın güzelliği miydi yoksa eskiden mi böyle olurdu bilemedim. ağır ağır yürüyen tonton doktor amcanın kocaman siyah çantası, çantanın içinde şırınga kutusu olurdu. o zaman kullan at şırıngalar da yok, işte bu şırınga kutusu içine su doldurulup ocakta kaynatılırdı, nah böyle çuvaldız büyüklüğünde iğne de ucuna takıldı mı vay anam vay. işte eskiden eve doktor gelmesinin aniden calsium sandoz içme şansı doğması ile kıçına kocaman iğnenin girmesi bedbahtlığı arasında gidip gelen bir hayat dersi niteliği, bir cilveli tarafı vardı.
  • eve özel ders vermeye gelen öğretmenden farkı olmayan bir eylemdir. para karşılığı hizmet verir, yüze gülümser, iltifatlar yağdırır* ve gider. hayat.
  • bugün itibariyle başıma ikinci kez geldi. sosyalizmde büyük bir dert değildir. sen çağırmasan bile geliyorlar.

böcek ısırığından dolayı yatıyorum. iyiyim. doktor krem sürdü. bir ilaç verdi. sözde bugün hastaneye gidecektim. 14:00 gibi randevum vardı. eve geldiler. testleri yaptılar, kan aldılar ve gittiler. doktor, çok ilgiliydi. iki gün daha dinlenin, dedi. bugün halim yok, hava zaten biraz yağmurlu ve nemli. ama yarın kaçmaz. deniz iyi gelir. ayrıca, işim var. kendimi oyalamalıyım... kitap okuyorum, sözlük'te takılıyorum..
  • dinlenmen, sözlükte takılıp, kitap okumana çok özendim. hasta olasım geldi.
hesabın var mı? giriş yap