şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • suriyelilere her türlü ayrıcalık tanındı. sadece üremek için adamlara her ay on binlerce lira ödenek sağlandı. eğitimde, işte, sokakta dokunulmazlık kazandılar.

  bunca ayrıcalıktan sonra gördüklerini sahiplenme duygusu oluştu. kadın mı? akp döneminde kadın, erkeğin elinin kiri oldu. arap artıkları bunu bilmiyor mu? biliyor. sizden daha iyi biliyorlar ülkenin vaziyetini. biri çıkar çocuğun gözünü oyar, diğeri ev yakar, öbürü bir kadına tecavüz etmeye yeltenir. sonucu ne peki? hiç.
  daha çok burs, daha çok imkân, daha çok para. yakında bazı şehirleri ele geçirmeye başlayacaklar. göreceğiz hep birlikte.
 • durun daha yeni başlıyoruz..

  405 bin suriyeli çocuk doğdu bu ülkede son 1 - 2 senedir. ileride çoğunluk olacaklar ve ne gibi talepleri olacak orasını allah bilir. ya da dağa çıkacaklar pkk gibi.

  akp’nin bu ülkeye attığı en büyük kazıktır bu suriyeli meselesi. allah bin türlü belalarını versin..

  ileride bu millet nasyonal sosyalizm eksenine kaymazsa sonuçları çok kötü olacak.
 • hani sokağa çöp atanın attığı çöpler toplanıp evinin önüne dökülür ya, bu zararlıları da tamamen toplayıp malum çok sayılı odalı yerin önüne getirip bırakmalı
 • linç edilememiş suriyeli, lincin sonu öyle olmaz.

  yalnız kızcağızın "19 yaşındayım, ailemin haberi olmasın lütfen" derken ki sesinin ve kendinin titreyişi, şoku, korkusu bitirdi beni. ailemin haberi olmasın diyor, sanki kendi suçuymuş gibi. her zaman hukuk devletinden yana oldum; yalnız bu köpeği elime geçirseydim o an, kendi kanında boğulacak hale getirirdim, ellerimle.
 • oğlum siz adanalısınız, güneşe ateş eden insanlarsınız. yok mu işkenceleriniz? yok mu ibretlik, yaratıcı bir cezanız?

  bunun adı fragman, asıl filmi 15-20 yıl sonra izleyeceğiz maalesef.

  suriyeli mafyalar, suriyeli işadamları, suriyeli uyuşturucu baronları, suriyelilerin yaşadığı ve polisin giremediği mahaller...
 • başlık sığmadı, adana'da zorla evine girerek bir kıza tecavüz girişiminde bulunan suriyeli, halk tarafından linç edildi.

  görüntüler:

  linç: https://mobile.twitter.com/…tus/1271150411291021312

  daha neler göreceğiz bakalım...

  edit: kızın olduğu kısmı kaldırdım. ancak tweet içinde mention olarak bulunduğundan müdahale şansım yok.

  edit2: medya o kadar kokuşmuş ki hiçbir habere ulaşamadım.
 • yere yatırıp tutan adam çok müsait olduğu halde hayalarına tekme atmamış ya, ona hayıflanırım.

  bu arada alttaki videoda kızın "ailem duymasın." diye ağlaması da ayrı bir toplumsal facia, orası ayrı.
 • çocuğu göz oyar büyüğü tecavüz eder. sebep olanların abv.
 • iyi yapmışlar böyle durumlarda polis bi işe yaramadığı için artık halkın yapması gereken şey bu oluyo ama ilk aklıma gelen keşke bunu sadece bu suriyeli muhabbeti olduğunda değil etraflarında gördükleri tüm şiddet taciz olayları için yapsalar
 • bir adanalı olarak utandım izlediğim görüntülerden. o orospu çocuğunu anasının amına gerisin geri sokmadıkları için aksiyonun içindeki tüm topraklarımı esefle kınıyorum.