*

şükela:  tümü | bugün
 • haber linki

  ne diyeyim? aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.
  bir tarafta, doğal yaban hayatı, çevrecilik, hayvanseverlik;
  diğer tarafta "senin başına gelsin de, seni görelim bakalım" olayı.
  doğrusu ben karar veremedim.
 • (bkz: vur deyince öldürmek)

  hayır bunu yılanı öldüren dayıya söylemiyorum; "kara avcılığı kanunu’na göre ’izin verilen yaban hayvanları dışındaki hayvanları öldürdüğü gerekçesiyle’ 2 bin 141 lira para cezası kesen orman ve su işleri kocaeli müdürlüğü'ne söylüyorum.

  söz konusu olayda herşeyden önce haneye tecavüz var. öldürmeyip de ne yapsındı beslesindi mi? işte bunlar hep nefsi müdafaa; yılan olmasa da fare olsa, timsah olsa, kara fatma olsa yine de hepsi müdafaa.

  kediciler'in, "ama hayvan ne bilsin" vb goy goyu yaptığına bakmayın; ulan sanki sizin kedi yılanı görse onu patileriyle okşaya okşaya ormana götürüp bırakacak, o da ya herro ya merro deyip imiğini sıkacak yılanın!
 • işgüzarlık ve evde öldürülen bir hayvan için kara avcılığı gibi ahmakça bir nedenden verilen ceza ki ne kadar doğrudur bilmiyorum ancak saldırıya da maruz kalmış ev sahibi.

  hayvanlar tabii ki yaşamalı, olmamaları gereken yerlerde oldukları zaman yakalanıp doğaya bırakılmalı ancak ortada keyfi bir şey yok.
 • duyan da evine kahverengi dağ engereği giriyor sanılacak olay.
 • öldürmeyip de napsaydı diyenler cidden problem çözme yetisini tamamen kaybetmiş insanlar mı zihinsel engelli misiniz?

  yok hala aklınıza gelmediyse cevap tutup dışarı atmak.

  (bkz: captain obvious)

  edit: anlama özürlü olanlar için bir açıklama daha gelsin madem: cezanın etik olup olmadığını tartışmıyorum burada, diğer seçeneği söylüyorum. hatta bak başka bir seçenek daha: görevlileri çağırmak.

  ha yok banane yasadan ben yasa masa dinlemem arkadaş diyorsan onun olayı başka tabi, akp toplumu iyi alıştırdı ona.

  edit 2: eksilemeyin lan yeter.
 • saçmalığın baş sorumlusunun hayvanseverliği insan sevgisinden üst noktada olan , hayvanlar öleceğine insanlar ölsün tezini savunan bir adet vatandaş olduğu olay.

  şu hayvanseverliği üst seviyede yaşayan insanların , insan hayatını tehlikeye atacak durumları dahi savunan kısmını bir kere de hayvanlara karşı mağdur tarafında görmek lazım. evine giren yılanı tutup fırlatacakmışsın ki sonrasında tekrar girebilsin tabii.
 • ne hikmetse iki metrelik yılanın bi tane resmi yok