şükela:  tümü | bugün
  • aynen başıma gelmiş bir hadisedir ;

avcılar'da oturuyorum o zaman. seneeeeeee * 2000 filan. bahçe içi müstakil evimiz var diye artislik yapıyoruz böyle, bahçeye masa filan koyduk işte süper olur çayı kahvesi keyfi filan ama avcılar'ın en köhne yerlerinden birinde bu ev. esenyurt'a yakın bilen bilir. neyse. bahçedeki o keyif materyelleri günden güne azalmaya başladı. önce sandalyeler, sonra masa, şemsiye, sehpa, top, çiçek miçek derken en son bahçe kapısı çalındı. son damgayı da evin camlarında bulunan demirleri sökerek eve girerek vurdu bu hırsız kardeşlerimiz. artık çok zengin mi görünüyorum nedir dışardan. bişey bulamayınca cd'leri almış pezevenkler.

neyse o zaman tanıdık arkadaşlardan biri

- abi elimde saf sivas kangal'ı var vereyim sana bahçeli ev. geçinip gidersiniz.

dedi. ben de kabul ettim hem hırsızlara bir nevi uyarı filan olur. lakin o saf kangal fazla safmış. 1.haftasını doldurmadan onu da çaldı itoğluitler. hayvan kaçtı desem değil. gayet güzel zincir mincir bağlamıştım bahçeye.

olmayınca olmuyor demek ki. önümüzdeki maçlara bakıcaz artık.
  • örneğine çokça rastlanan bir durumdur.

gürpınarda müstakil yazlığı olan bir arkadaşımın sivas kangalı yavrulamıştı. hırsız beyler içeri girip eve mala mülke hiç aldırış etmeden yavruları almışlar götürmüşler.

işin ilginç tarafı bu evi ve yavruları üç tane yetişkin, birbirinden dana sivas kangal koruyordu. ulan tamam, bıçak ucuyla vida gevşetilmez de, çoban köpeğine bekçilik ettirmek de mi bu kadar işlevsellikten uzak olur be kardeşim?
  • gelecek hırsızlık girişimlerinde yaşanabilecek olası engellere karşı topyekun çözüm. firewall’ı delmeye çalışmak yerine uninstall etmek gibi birşey.
  • bir ihtimal köpekle hırsız ortaktır.
  • alan koruma içgüdüsüne sahip olmayan hemen hemen her köpeğin başına gelebilecek olay. suç köpekte değil , her köpeğin bekçilik yapabileceğini zanneden köpek sahiplerinindir. bekçilik ve alan koruma özel eğitim ve içgüdü gerektiren ciddi işlerdir. bu görevler içinse başta doberman pinscher ve rottweiler olmak üzere german shephard , pitbull gibi köpek ırkları daha uygundur.ha bir de köpeğin yavru olma ihtimalinden bahsetmek bile istemiyorum. yavru köpek bırakın ev korumasını nereye sıçacağını bile bilemeyen zavallı bir ufacık tefeciktir sonuçta.
  • suçun köpekte değil bizzat şahsımda olduğu bir olay. kabahat bende onu bağladık oraya kangal dedik boyuna posuna hürmet ettik. eşşek kadar hayvan dedik, hırsız korkar dedik. olmamış hata etmişiz ama. içgüdüsünü geliştirmeden koymuşuz hayvanı oraya. hırsız da madem ki bu köpek eğitilmemiş iç güdüsüz niye çalmıyorum der tabi. eşşeğin önde gideniyim ki bunu düşünemedim işte. nereye sıçacağını bilmeyen bir hayvanı çalarak ağzıma sıçan hırsıza da alkış tutuyorum buradan.
  • kahraman yaratilisli, ozverili bir kopegin varligini gerektiren olay :

- aloo, nereye?
    - taksitle bilgisayar almis bu, onu çalacaktim..
    - onu çalma, beni çal!
    - vaaay, adin ne bakayim senin?
    - kara murat abi..
    - sevdim seni kara murat..
    - kopegin olurum..
  • beni yeni hezeyanlara sürükleyen olay. şimdi şimdi düşünüyorum da, köpeğin ismini pamuk koymuştuk onunla bir alakası var mıdır acaba ? yok yok değildir herhalde ...
  • hirsizin cok sistematik calistiginin gostergesi sayilabilir.