şükela:  tümü | bugün
  • yazlık evlerde çok sık karşılaşılan, her ne kadar normalleşse de bir türlü alışılamayan durumdur. özellikle yavru olanları çok dengesiz, kaçmıyorlar da. bir de ele gelen bir hayvan olduğu için insan öldürmeye acıyor. o yüzden üzerine deodorant sıkarak bir sersemletiyorum, sonra da faraşla alıp bahçeye atıyorum.
  • yakında evimde olmasını bekliyorum.
    10 cm'lik çekirge ile siftah yaptım.
    evim 4. katta...
    azminize hastayim böcek ve sinek dunyası.
  • öyle çok da büyük bir problem değildir. ama ben bir kere bacağımda yakaladım lan kertenkeleyi. sapık mıdır nedir?!
  • yakalayacağım diye kuyruktan tutululmaması gerekir kuyruğu bırakır gider valla, siz de öyle saf saf yarım kuyrukla kalıverirsiniz. çözüm olarak ilaçlama bile yapılıyor galiba. ama bence kapı, pencere açmak yeter süpürge ile iki kış kış yaptın mı hayvana korkudan kaçar zaten.
  • zararsız olduğu aşikardır fakat hiç bi sürüngenden hazzetmeyen kişiler için çok vahim durumdur.

evinizde kedi varsa napıyo ediyo bi şekilde yakalıyo, oyun oynuyo, sonunda boğazlıyo, öldürüyo kereta kertenkeleyi. fakat yedirmemekte fayda var, nolur nolmaz hastalık falan kapar diye öldürdükten sonra bi şekilde önünden almak lazım kedinin.
  • zamanında akdeniz gibi rutubetli ve yazlık yerlerde yaşamış biri olarak ne kadar alışkın olsam da konya gibi kuru ve lanet bir iç anadolu şehrinde iki gündür ilginç bir şekilde karşılaştığım durum.

o degil severim iyidir de bu hayvanın burada işi ne onu anlamadım...
  • bir fiskeyle hayvan gibi sevap kazandırabilir.
  • eski evimizde karşılaştığım olay. tabi sonrasında o kertenkele bulanana kadar gözüme uyku girmedi. bi de yaz sıcağında mumya gibi çarşafa sarınmıştım üstümde dolaşmasın diye. hala gece yatarken tedigin oluyorum 5. katta oturmama rağmen cam açık uyuyamıyorum her an bi yerlerden gircekmiş gibi hissediyorum lanet şey.
  • bortu bocegi yer, luzumsuz hasarati elemine eder..bilen bilir, kerkenkele giren eve doktor girmez oyle mubarek bir hayvandir.
  • bizde de var bir gerizekalı. ışığı açınca "zbam" diye kalıyo ortada. görünmediğini sanıp öylece kalıyo. bir gün giderse diye çok korkuyorum. tam bir embesil, çok eğlendiriyo beni.