şükela:  tümü | bugün
 • sıklıkla gerceklestirdigim olaydir. misafirin önceden gelecegi belli ise odaya erzak yigilir tuvalete gidilir ve odaya yerlesilir. bu sayede misafirler size gereksiz ahiret sorulari sorup , cocuklarini basiniza dolayamazlar. ancak aniden bastiran misafir durumunda odaya hazirliksiz kapanirsiniz. aclık ve tuvalet ihtiyaci sizi oldukca zorlar. her iki durumda da odayi terkedip misafirle burun buruna gelebilirsiniz ki büyük rezalettir.
 • tuvalette sessiz kalmaya calismak gibi evde varlığını unutturma çalışmaları yapılması ile sonuçlanan, kişiyi gerebilen etkinlik. bunun yerine en temizi 5-10 dakika için de olsa bir merhaba demektir. hem böylece el öpüp para alma gibi avantajlı olayların da gerçekleşebilmesi durumu söz konusu olur.
 • bilimum amcanlara pipini göster türevlerinden kaçınmak için yapılan mantıklı bir harekettir..

  (bkz: amcanlara kobranı göster)
 • salas bir kiyafetle evin tadini cikartirken aniden misafirin bastirmasiyla hazirliksiz yakalanmanin getirdigi sonuc. hazirlikli yakalanip yapilani daha bi tatlidir, doritos cipsler felan hazirlanir, sicak bi ortamda ananeyle, evdeki abiyle televizyon alemine dalinip misafirin gitmesi beklenir.
 • genelde ebeveynlerin "bizim oğlan da hep internette hep internette" şeklinde beyanatlarının duyulduğu olay. sizin oğlan zitsin sizi diyesi gelir insanın, ama tabii anne babaya şey kalkmaz.
 • kimi zaman eglenceli bile olabilecek bir aktiviteyken gelen misafirin kucuk cocugu * * birden odaya dalarsa**** felaketle sonuclanabilir.
  (bkz: burasi cocuk parki degil)
  (bkz: kucuk cocuklarin cildirtan sorulari)
 • çok ıstırap verici bir olaydır...tam taşşakları yaymış don paça keyifle tv izlerken kapı çalar anaaa alt komşu hilmiye teyze zart diye dalar içeri kumanda atılır cips ıvır zıvır ne varsa yere saça saça içinden küfür ede ede bide selam verilerek odaya geçmeye çalışılır ama olmaaaz niye hilmiye teyze okul durumunu merak etmekte ve ayrıntılı bir izahat beklemekte sonra bitli kızının ne boklar yediğini sayıp dökmektedir keyfin bölünmesi dizinin kaçması fln kadının umrunda diildir tabi bu esnada sonra anne gelir işkence biter odaya kaçılır küfür edilir sonra gün gelir bide entry yazılır...
 • eve yeni taşınmışsınızdır fakat bunu unutmuşsunuzdur, misafirler geldiğinde odanıza saklanıp pijamalarınızla keyif çatarken ansızın langırt diye kapı açılır ve evi gezen misafirle burun buruna gelirsiniz, işte yer yarılsa da içine girsem denilen bir ana sebebiyet veren bir harekettir odaya saklanmak.
 • saklanan kişinin bilgisayar başında olması durumunda* birşeylerle uğraşıyormuş izlenimi vermek için mutlaka bir kaç program ** açık tutması gerektiği durum.
 • çocukken "aman da aman muzeyyen teyzesinin guzeli, ne kadar da buyumus, nasıl gidiyo cocum okul, kacıncı sınıfa gectin sen, karnen nerde bakıyım bıdı bıdı.." şeklinde her seferinde aynı doğrultuda gelişen misafir muhabbetlerinden ve yanak sıkımlarından kurtulmak için başvurulan yoldur. kapı çalar çalmaz odaya kaçılır, ya ders çalışma ya da uyuma numarası yapılır.

  fakat ilerleyen yaşlarda bu numara işlememeye başlar. her denediğinizde anneniz anında odanızın kapısında belirecek ve "kaç yaşına geldin, küçükken hadi uyuyo diye uyduruyoduk, ayıp artık, kalk gel bi hoşgeldiniz de sosyal ol biraz bıdı bıdı..." şeklinde siz odadan çıkıp salona dogru yol alana kadar kafanızın etini yiyecektir.

  bu yuzden 17-18 yaşından sonra en guzel yontem misafir geleceğini onceden tespit edip evde bulunmamak olacaktır. yoksa "canım nasılsın, nerde okuyosun, nasıl gidiyor, bolumun ne, master yapcan mı?" gibi sorulara cevap vermek; daha sonra da "bak ayşe ablan da bıdı bıdı yaptı şimdi bıdı bıdı.. çok memnun bıdı bıdı" şeklinde ki kendi çocuklarının, yeğenlerinin vs.. yerlere goklere çıkarılıp size ornek gosterilmesini dinlemek zorunda kalacaksınızdır....