• an itibariyle başıma geldi. tam böyle sıkışmış, acele işemem gereken bir vakitte pipimi tuta tuta tuvalete doğru gitmek için kapıyı bir açtım, yarasa uçuşuyor. ananski deyip tekrar kapattım. şu an kafam çok karışık, daha önce hiç yarasalarla işim olmamıştı.
    altıma etmek üzereyim, götüm yemiyor dışarı çıkmaya. şimdi odada bi sevgilim olsaydı, hayatım yarasa var çok korktum yaa deseydi, genelde öyle durumlarda götümden uç buçuk ata ata, vay efendim altıma sıça sıça da olsa olaya el koyuyorum.
    işte şuraya bağlıcam, ne kötü bi şey lan yalnızlık. amına koyım ben böyle hayatın hacı. hiç unutmam bir keresinde yine böyle öküz gibi ne idüğü belirsiz böcek girmişti eve, o zamanlar bi tane sevgilim var. korkudan öldü, ay çıkar lütfen falan.
    normalde o böceği benim görmem demek, 90 km hıza ulaşıp evden çıkıp çocukluğuma doğru koşmam demek. fakat kız olunca başka, böyle üzerine doğru yürüdüm şerefsızın, birkaç eşya yardımıyla çıkardım falan. hayat çok garip.
    yarasa bile kovalayamıyoruz. evet.
    not: birkaç damla işedim sanırım.
  • altıma sıçırttı resmen. sikerim batmanini örümcek adam candır.
    edit: yazılanları okuyunca ıyıce anladım yarasa fobim varmış. uçan farede ne biçim benzetmeymiş arkadaş.
  • başa gelmesi halinde aile fertlerinden en gözü karasının, en korkusuzunun, en fedakarının kim olduğunun; evin erkek üyeleri yerlere kapaklanıp, annenin ise eline geçirdiği ilk örtü ile yarasanın peşine düştüğü an anlaşılan durum.(bkz: anneciğim)
  • eğer odada lamba açıksa ve ışık yüksek miktardaysa zavallı hayvan kendini duvardan duvara vurmaya başlayacaktır,bu durumda üstüne büyük bir örtü atıp bir süre bekledikten sonra yüksek bir yerin kenarına bırakmak gerekir..çünkü yarasalar yerden havalanamazlar.."batman e selam söyle abi severek izliyoruz" deyip salarsınız şirin hayvancığı..
  • az önce altıma sıçmamı sağlamış olaydır. yarasalar karanlığı sever düşüncesiyle odanın ışıklarını açayım dedim, dakikalarca lambanın etrafında döndü durdu pezevenk. sopayla kovaladım olmadı, ben de son çare verdim kutsalı. açtım kameranın flaşını, vurdum yüzüne yüzüne. hiçbir şey olmamış gibi siktirdi gitti. bi pardon de, amına koyduğum soysuzu. korkudan karnıma ağrı girdi ya. meymenetsiz gödveren.
  • var boyle bi$e. kotusu iki gundur beni de kendilerine benzetti pezevenkler, korkudan gece uyuyamiyorum, stadyum isigi ile surduruyorum geceleri hayatimi, elktrikler kesilse sikecekler belami, gunduz anla$mi$ gibi hep birlikte rahat rahat uyuyoruz. neyse olayamiza geri donelim, yarasinin eve girmesi kotu de daha kotusu zaten evdeki yarasanin ansizin odaya girmesiymi$ arkada$. yuva yapmi$ ibneler. daha kotusu ise cengiz imren. cocukluktan beri televizyon olsun, bilgisayar olsun, play station olsun hep i$igi kapatarak karanlikta oynayan/izleyen biri olarak yine ayni $ekilde,gecen gece pes'te valencia kariyerime havanin sicak olmasindan mutevellit boxer ciplak vucut kombinasyonuyla devam ediyorum, yalniz vucut falan yazdim yanli$ anla$ilmasin mustafa sandal-dogu$ ikilisinden kotu, ailton'dan guzel bir vucudum var. ailton kim ulan! diyenler hayal guclerini biraz zorlama suretiyle ata demirer'in inonu'de futbol oynadigini du$unsunler. gece ilerliyor ve ben silva-villa iklisiyle co$uyorum resmen, bi ara bi ses falan duyuyorum ama artik nasil kaptirdiysam kendimi pek de onemsemiyorum $erefsiz kafamin ustunde ucu$ana kadar. kolu falan yere atip odadan nasil kactigimi bilmeden '' yarasa ulan valla yarasa, msnkim yarasa var'' diye daliyorum arkada$in odasina. ' la siktir git i$e gidecem yarin uyuyacam olm ne yarasasi'' cevabini aliyorum arkada$tan.

ama cikmam arkada$ odadan, mumkun degil cikmam, oturuyorum elamanin yatagina. yalniz kafa nasil durduysa elemanin da i$igini acmiyoruz, artik icime mi dogmu$ ne tam kapinin altina bakiyorum ordan giriyor iceri iblis, ridvan dilmen'in cek cumhuriyeti macindaki dolduu tepkisinin aynisini ' girdii, buraya girdi laan' diyerek veriyorum ki az once i$e gidecem uyuyacam diyen adam odadan once cikmak icin beni itiyor korkudan, once kolumun ustune du$erek yerden sekiyorum sonra tam gaz di$ari kaciyoruz ikimizde. once arkada$in korkudan $oka girip guldugunu saniyorum sonra uzerime bakiyorum boxer, ustumde bi$e yok ve di$ardayiz. kolum inanilmaz aciyor, hastaneye gidemiyorum ciplagim mnskim, en yakin benzin istasyonundan buz alip geliyor arkada$. sonra eve dondum, ne korkacam lan deyip uyudum. yalan mnskim donemedim. cok korktum olm. i$e gidecem uyumam lazim ne yarasasi diyen arkada$la arabada uyuyalim dedik cikarttigi polifonik sesleri siktigimin hayvani yuzunden. yalniz adam cengiz imren'in hayattaki en buyuk fanatigi, hatta tek fanatigi, cengiz isminde birinin fan'i olan tek tanidigim insan. trabzonsporlu cengiz'den sonra ilk kez duyyorum bu ismi o gece, neyse arabada acti muzigi ''yuru be cengiz baba yak beni yik'' deyip yatti. cengiz imren ve yarasali ev arasinda kaldim. abi evde normal bir aprtman dairesi degil, yarasasiz bile kalmaya korkarsin normalde. herhangi bir stephen king romanini du$un $imdi. hah o ev i$te. adamin roman icin esinlendigi evde ya$iyoruz mnakoyim. velasil cengiz babayi sectim, nasil da soyluyor ''bitti artik her $ey cek git diyorsun, arama sorma diyorsun, halimi sorma diyorsun.. bilseydim sana delice baglanmazdim'', sozlere bak lan diyorum, ne guzel de soylemi$, cok sacma $eyler dinlemi$im bugune kadar diyorum. ve bir $arki dinliyorum hayatim degi$iyor sdfsdhfdflk. bilseydim sana delice baglanmazdim diye geciriyorum icimden. gozlerim kapaniyor, uykuya daliyorum, araba icindeyim, cengiz dinliyorum ' ve tatli uykuya'' kapiliyorum, oldugumun farkindayim. bilseydim diyorum son kez. bilseydim. uyku uyaniklik arasindaki hayal doneminde bi ses duyuyorum ama $arki olabilecegini du$unmuyorum, '' gunden gune sevgimiz artacakti miz miz miz mizizmiziz'' diye bi $eydi. bu melodiyle birlikte hayatla ile aramda kalan son bag da kopuyor.. 4 saat o $ekilde uyudum arabada.

sonra diger ev arkada$i geldi sabah. hep olmak istedigim adam. nerde lan gosterin diye daldi odaya. olamadim arkada$. $oyle bir kahraman olamadim mnskim. gemisini terketmeyen kaptana inat gemiden ilk atlayan mico oldum hep. hani titanic'te once cocuklar ve bayanlar uyarisina ragmen yuzsuzce flikaya atlayan adam var ya. hah benim o i$te. neyse yarim saat sonra fizibilite raporunu sundu arkada$ '' catiya yuva yapmi$ en az yirmi tane bunlar. siksen gitmezler, korkmayin ve ali$in diyip yatti. ali$tim. uc spot lamba, bir amerikan polis arabalarindaki hayvani i$ik, bir el feneriyle uyuyorum. kodumun vampiri. i$ik lan bu. talukatinizi sikerim.
  • uçan farenin nasıl bir şey olduğunu görmenizi sağlayacak olaydır. yıllar yıllar önce, henüz kuduz olma, enfeksiyon kapma risklerini bilmeyen bir çocukken, eve yarasa girmişti. herkes bağrış çağrış odadan kaçtığında beni unutmuşlardı. ben de garibanı elime alıp ''baba bunu besleyelim mi?'' diye odadan çıkmıştım.
    bu hayvanlara karşı kullanılan silah, havluymuş meğer. havluya sararak elimden alıp, pencereden attıklarında öğrenmiştim. ıslak fare gibi, yumuşak bir hayvandı. ölü bulduğum bir fareyi daha öncesinden gömdüğüm için, o esnada inceleme fırsatım olmuştu. ölü bulduğum her türden hayvanı gömmek gibi bir takıntım vardı küçükken. sonra o zamanla, hasta bulduğum hayvanı iyileştirme takıntısına dönüştü. sonuç olarak mezun olmayı başarabilirsem, bütün hayatım boyunca bunu yapma fırsatım olacak.
    diyeceğim o ki, eve yarasa girmesi panik yaratan bir durumdur. o kargaşada çocuğunuzu yarasayla baş başa bırakırsanız, gider eline alır. şanslıysa ısırılmaz. işinizi şansa bırakmayın.
  • hayranlık duyduğum bir başka hayvanın daha eve yanlışlıkla da olsa misafir olma hadisesidir. ilk anda kuş olduğunu düşünmüştüm. çok hızlı olduğu için pek seçilemiyordu. sonra ışığı kapatırsak ışığa doğru uçacağı için camdan çıkar diye düşünüp ortamı kararttığımızda hala kusursuz uçuşunu sürdürdüğü zaman yarasa olduğunu anlayabildik. bi süre sessizce cam açık bekledik. odada bi kaç tur daha attı. sonra geldiği gibi çekip gitti. kanımca eve giren yarasayı öldürmek, uzaylı olduğunu sandığın şeye taş atmaktan pek de farklı değil.

evde gördüğüm diğer ilginç misafirler ise;
    peygamber devesi,
    akrep,
    kertenkele,
    serçe.

not: eve misafir gelmesin diye uydurmuyorum valla.
  • hemen bir anı anlatayım;

almanya'ya gitmişiz. dayının evinin balkonunda oturuyoruz. kalabalık tabii, bir sürü almancı akraba falan var. dayımın baldızıyla laflarken önümüzden büyük bir şey uçtu gitti. kadın birden cırlamaya başladı:

-ayy eve mi girdi o?
    +ney? siyah şey mi? bilmiyom, kelebek miydi? naadar da büyük.
    -yok ya kelebek değil, oluyor ya siyah.
    +haa kuş, sıçar o her yere. çıkaralım!
    -yok, kuş da değil. türkçesini bilmiyorum ki. fledermaus işte.
    +nöee? uçan fare mi? allam, almanya'da uçan fareler mi var? anneea, kalk bilet alalım. oturmayın! eve uçan fare girdi!!! biri bir şeyler yapsın nolur! aman ayaklarım sıcakladı, bayılıyorum galiba......

yarasaya uçan fare diyorlarmış. mantıklı aslında. benziyor sonuçta. korku filmi gibi lan, etrafta uçan fareler var böyle. ne korkunç. yarasa yine iyi.
  • daha da kotusu sabah uyanip perdeyi acmak icin hamle yaptiginizda tum geceyi ayni odada gecirdiginizi farketmektir. ve olaylar gelisir...
hesabın var mı? giriş yap