şükela:  tümü | bugün
 • geçen hafta 2 adet kitap aldığım site. kendilerine yarım saat arayla aldığım kitaplar için ayrı ayrı kargo ücreti vermek istemediğimi bildirdim. bugün kargom geldi. ve içinden 4 tl çıktı para iadesi oalrak. ben çok güldüm. ilk kez kargomdan para çıktı mutlu oldum gerçekten. dürüst adamlar vesselam.
 • saçma sapan bir yarışma düzenleyen garip bir kitap satış sitesi. ''yapılacak yorumda hiçbir kıstas bulunmamaktadır, reklam metni gibi bizleri övmenin bir faydası olmayacaktır fakat bir yazarın birden fazla entry girmesi yarışmayı kazanma şansını artıracaktır.'' demişler mesela. yahu amacın reklam yapmak. ''övme, etme, ay utandırma ama'' gibilerinden de tepkileri mevcut. reklam metni gibi övülmek istemiyorlarsa içten, samimice övmek daha faydalı o zaman. galiba şöyle,

  evekitap'ım, birtanem, tatlı böceğim. gerçekten harika bir şeysin sen. kampanyaların, kitap çeşitliliğin, iş ahlakın gerçekten beni her geçen gün kendine daha da aşık ediyor. tutamıyorum kendimi, sitendeki kitapları bir bir okşuyorum mouse yardımı ile. zaten toplasan 10 tane kitabın var, çok vaktimi almıyor. görüşürüz, seni seviyorum.

  kısacası bu ''en çok entry gir, şunu yap bunu yap hede hödö'' tarzı reklam işi bana dokunuyor. hele ki bu reklam sistemi daha da artarsa eğer sözlükteki kişisel görüşlerin objektifliğine zarar verebileceğinden tırsmıyor da değilim. mesela herif öyle bir övecek ki bu siteyi sırf 80 liralık bir set için milleti yanıltacak falan. bir de utanmadan 180 liralık osmanlı seti bıdı bıdı demişler, herifler 80 liradan satıyor. nedense sinir olmuş vaziyetteyim. d&r, kitapzen, kitapyurdu falan iyidir.

  edit: çakallar sitedeki yazıdan '' bir yazarın birden fazla entry girmesi yarışmayı kazanma şansını artıracaktır.'' kısmını kaldırmış.
 • 3-5 kuruşluk şeyler için kendini maymun edenleri görmemizi sağlayan site...

  yazık lan!
 • "nıhahahahah" diyerek gülmeme sebebiyet vermiş idefix-imsi site. sanal kitabevi bile diyemiyorum, zira bizim yolda gördüğümüz korsan kitapçılar bile daha çok çeşide sahip. ayrıca, o "okumadan ölme" kısmı nedir kuzum? virginia woolf kitabının 2-3 satır üstünde canan tan kitabı var, canan tan lan ahahahah!
 • popüler kültürden beslenen gayet boş beleş bir internet kitap satıcımsı. elif şafak ile kafayı bozanlar için gayet faydalı bir site olabilir belki ama, arşivi çok ama çok zayıf.

  rezalet arşivinden bazı arama sonuçları:

  oğuz atay: tutunamayanlar (sadece bu kitabı var popüler kültür için gayet isabetli bir karar)
  sabahattin ali: kürk mantolu madonna, kuyucaklı yusuf (bu ikisi haricinde yine yazarın diğer kitapları yok)
  yusuf atılgan: 0 kitap (sıfır)!
  bilge karasu: 0 kitap (sıfır)!
  ursula k.le guin: 0 kitap (sıfır)!
  geldik şimdi en bomba arama sonucumuza
  dostoyevski: suç ve ceza* (evet arşivlerindeki tek dostoyevski kitabı bu. sen koskoca bir dostoyevski külliyatını yoksay, bravo!)

  kesinlikle olmamış. otur, kocaman bir sıfır!
 • bu aralar noluyor ne bitiyor bilmiyorum. reklamlari engellenmeleri falan da su saatten sonra umrumda degil. cunku kendileri hediye beklentisiz siparis verdigim 3 kitabi gondermekten acizler. kargoya adres bilgisi girmedikleri icin bana gunlerce kargo bekletten, kargoculari tek tek aratip kargomu buldurup, 20 km yol gidip kargoma kavusmama neden olan firmadir. yollari acik olsun bundan sonra bedava deseler ugrasmam idefixe.e daha da ihanet etmem.
 • tamamen ticari sebeplerden dolayı değişik bir şekilde engellenmiş sitedir.

  sizinde gördüğünüz gibi başlık altına çatır çatır entry girilebiliyor.

  esas itibariyle ticari bir internet sitesi haline gelmiş ekşi sözlük tarafından engellenmiş "internet üzerinden kar amaçlı kitap satışı yapan" ticari bir internet sitesidir.

  evekitap.com'un entry girenler arasında çekilişle verdiği hediye kitaplar da sonuçta bu sitenin reklamı için yapılmış bir promosyon çalışmasıdır. dolayısıyla evekitap.com bir reklamveren, ekşi sözlük ise bir reklam mecrasıdır. arada evekitap.com lehine tek taraflı bir reklam / promosyon stratejisi geliştirildiği için ekşi sözlük tarafından bir şekilde bu tek taraflı ticari kazancın engellenmesinde bir yanlışlık yok gibi geliyor bana.

  empati yapacak olursak, evekitap.com sitesinin ana sayfasında para karşılığı olması gerekirken sürekli bir ekşi sözlük bannerinin bedavadan yayınlanması ne kadar ticaretin kurallarına aykırıysa evekitap.com'un da ekşi duyuru destekli bu çalışmayı sözlük yönetiminden habersizce ve tamamen ticari kaygılarla yapması da ticaretin kurallarına aykırrı olmaktadır.

  ne evekitap.com ne de ekşi sözlük'le herhangi bir ticari bağlantım olmadığından dolayı yapılmış bu engellemeyi tamamen ticari buluyorum ve bunun üzerinden yapılacak bilumum hak-hukuk, özgürlükler vs. içerikli eleştiriyi yapanlara şunu tavsiye ediyorum: hanginiz alışveriş yaparken sadece ürünü / hizmeti alıp ödemesini yapmıyorsunuz ve bunu da yukarıdaki gerekçelerle bir mağduriyet haline getiriyorsunuz ki?

  bence hiçbiriniz.

  (bkz: parayı veren düdüğü çalar)
  (bkz: ne kadar ekmek o kadar köfte)
 • sözlüğün düzenli olarak düşmekte olan kalitesiyle ilgili olarak suçlu görülen site. kimisi sürekli sol frame'de olmasından dem vurdu, kimisi de 2 tane beleş kitap için düştüğünüz hallere bak falan dedi. düştü direkt sözlüğün kalitesi. ne hızlıca arttırılan yazar sayısı, ne saçma troll'ler ve onların laf sokucuları, ne de bir kişiye verilen birden fazla hesap izni. hiçbiri değil bunlar düşürüyor kaliteyi evet.

  evet bence de bu adamlar sözlükte bir açık bulmuşlar ve ucuz yollu reklam yapıyorlar. ama ne var bunda? kitap ya bu, kitap sitesi. birileri kitap satarak para kazansın ve bizim muhalif, kültürlü ve elit bilinen, isminin üzerinde sansür çizgisi olan sözlüğümüz de buna vesile olsun.

  x bank, y sigorta, z cell parasını versin yapsın reklamını. paralar kazanılsın. ama 3-5 tane kültür-sanat olayına bir omuz verilmiş olsa fena mı? yapsınlar işte reklam, yakıştı mı o siyah banta böyle bir yaptırım uygulamak? evet kaç tane olduğunu bilmediğim girişimci, sözlüğü de kullanarak kitap satma olayından para kazansın. çünkü şaka maka çok iyi fikir be abi. basit ve çok başarılı.

  umarım bu ülkede işi kültür ve sanat olanların da büyük büyük sponsor olacakları günler gelir. eskiden ne güzeldin sen sözlük. neler oldu sana böyle?

  dipnot: evekitap ile hiçbir alakam yok. sadece kitap güzel şeydir, severim.
 • arama motoru an itibari ile çalışmayan site. nöböçömsötöbö
 • incelediğim kadarıyla şubat ayından bu yana "müthiş yaratıcı" bir reklam anlayışıyla dikkat çekmeyi başarmış kitap sitesi. benim gözümde ise en değerli kitaplarımın sayfalarını mavi tükenmez kalemle karalayan komşu çocuğu.