şükela:  tümü | bugün
 • uygun fiyatli stratejisi ile ilgi cekecek bir site gorunumunde. tabi olmalari icin biraz zaman gecmesi ve tecrube kazanmalari gerekiyor ama su anda sitede alinacak epey kitap da mevcut. umarim daha da iyi olurlar da su kiatpcilarin attiklari kaziktan biraz kurtuluruz. gecen ay 20 liraya aldigim olasiliksizin 13 lira oldugunu gormek icimi acitmadi degil.

  edit: ilk siparişim zamanında geldi, paketlemesi şahaneydi. umarım sürdürebilirler bu kaliteyi.
 • bi' nevi kitap fırsat sitesi. aynı zamanda, ticarı kaygıları günden güne artan tekeller içerisinde, sektörde varolmaya çalışmaktadır.

  (bkz: eskiden buralar hep dutluktu)
 • kitap severler için kurulmuş olan fırsat sitesidir. çok yaratıcı bir fikir ancak kesinlikle ucuz değil kanmayınız. d&r internet sitesinden şaşmayınız. geç gönderiyorlar biraz ama internetten alışverişin cilveleri onlar da.
 • haftanın fırsatları olarak sundukları kitapların rastgele seçtiğim beş tanesi üzerinden muadilleriyle (kitapyurdu, kitapzen ve idefix) yaptığım fiyat karşılaştırmasına göre, evekitap'ın sunduğu fiyatlar beş kitabın tamamında da kitapyurdu ve idefix'ten daha ucuz olmakla beraber, bu kitapların ikisinde kitapzen'in verdiği fiyatlar evekitap'a göre daha uygun. diğer iki kitapta ise aynı fiyatları vermişler. kitapzen'in ürün yelpazesinin daha geniş olması da şimdilik kitapzen'i daha ön planda tutuyor benim için. kitapzen de arama motorunu biraz geliştirse iyi olacak ama du bakalım.
 • bu başlığa entry giren bir yazara osmanlı tarihi seti hediye edeceklermiş.
 • saçma sapan bir yarışma düzenleyen garip bir kitap satış sitesi. ''yapılacak yorumda hiçbir kıstas bulunmamaktadır, reklam metni gibi bizleri övmenin bir faydası olmayacaktır fakat bir yazarın birden fazla entry girmesi yarışmayı kazanma şansını artıracaktır.'' demişler mesela. yahu amacın reklam yapmak. ''övme, etme, ay utandırma ama'' gibilerinden de tepkileri mevcut. reklam metni gibi övülmek istemiyorlarsa içten, samimice övmek daha faydalı o zaman. galiba şöyle,

  evekitap'ım, birtanem, tatlı böceğim. gerçekten harika bir şeysin sen. kampanyaların, kitap çeşitliliğin, iş ahlakın gerçekten beni her geçen gün kendine daha da aşık ediyor. tutamıyorum kendimi, sitendeki kitapları bir bir okşuyorum mouse yardımı ile. zaten toplasan 10 tane kitabın var, çok vaktimi almıyor. görüşürüz, seni seviyorum.

  kısacası bu ''en çok entry gir, şunu yap bunu yap hede hödö'' tarzı reklam işi bana dokunuyor. hele ki bu reklam sistemi daha da artarsa eğer sözlükteki kişisel görüşlerin objektifliğine zarar verebileceğinden tırsmıyor da değilim. mesela herif öyle bir övecek ki bu siteyi sırf 80 liralık bir set için milleti yanıltacak falan. bir de utanmadan 180 liralık osmanlı seti bıdı bıdı demişler, herifler 80 liradan satıyor. nedense sinir olmuş vaziyetteyim. d&r, kitapzen, kitapyurdu falan iyidir.

  edit: çakallar sitedeki yazıdan '' bir yazarın birden fazla entry girmesi yarışmayı kazanma şansını artıracaktır.'' kısmını kaldırmış.
 • şu an(ben de dahil) bu başlığa yazan herkesin istemeden de olsa reklamını yaptığı sitedir. biz buraya yazdıkça solda artan entiri sayısı görüldükçe, adamlara küfür de etsek istediklerine ulaşaklar. o yüzden artık yazmayalım.

  not:kitap çıkarsa da bir okulun kütüphanesine bağışlayacağım.
 • sozluk yazarlarını kendileri gibi sanan zavallıların sitesi... osmanlı tarihi kitabını yollasalar sevinirim, o ayrı...
 • inşallah düzenledikleri yarışmanın sonunda hediye sözlükteki arkadaşlarına tanıdıklarına filan çıkmaz. çok karıştırırım yoksa buraları.
 • sözlüğü uzun zamandır takip eden girişimcilere sahip kitap sitesi(ymiş). herhalde bugüne kadar haklarında sadece 7 entry yazılmış olması kendilerini hüzünlendirdi ki, bir kampanya düzenleyerek sözlükçülerin kalbini çalmak istemişler.

  yazarları hiç uyandırmasalardı daha iyimiş aslında. şöyle bi bakınca yazılanlara, hiç güzel yoruma rast gelmedim. neyse zaten entry'nin içeriği önemli değil demişler. fakat bunca kötü yoruma rağmen, sitelerinde kazananı nasıl duyuracaklar merak ettim doğrusu. sonuçta, siteye girince yazarın adı ve yazdığı entry gözükecek olsa bile, sitenin araştırmacı takipçileri, "dur bakalım, başka neler yazmışlar" deyip yine sözlüğe yönlenecek ve burdaki onlarca olumsuz yazıyı görecekler.

  "umarız bu samimi yarışmamız aynı şekilde anlaşılabilir." demişler fakat;
  umduğunuz gibi olmadı gençler.. "samimiyet"iniz aynı şekilde anlaşılmadı.