şükela:  tümü | bugün
  • öldükten sonra olanları bilememesinin çok büyük haksızlık olduğunu düşündüğüm kadın. sıradan bir şekilde yok olup gideceğini düşünürken yıllarca yaşayacak olan bir fenomen olup çıkıyorsun ve bundan haberin olmuyor. cidden üzücü.
  • yıllar yıllar önce evinin sekizinci katından kendisini boşluğa bırakan arkadaşımı hatırlattı bana. evelyn o kadar huzurlu görünüyor ki, sanki gerçekten bir cennet varmış ve hemencecik yükselivermiş oraya gibi.

sanki metrelerce yukarıdan düşmemiş de, süzülüp o çukura sokuluvermiş uyukluyor gibi.

yapılan yorumlar hep buna benziyor. güzelliğinden, huzurundan bahsetmiş herkes benim gibi. benim arkadaşıma ağzından salyalar saçan kara suratlılar " şimdi cehennemde ne yapacak bu " tarzı yorumlar yapmışlardı.

daha liseye giderken intihar eden bir kız çocuğuna üzülmek yerine garip, tarif edilmesi güç bir kara kalplilikle sanki zevk alır gibi içlerindeki irinleri dökmüşlerdi. bir hayat yitip gitmişken değer dedikleri bu şeylere takılmak ne garipti.

güzel evelyn'i o noktaya ne götürdü bilemeyiz ama umarım huzur bulmuştur.
  • nişanlısının doğum günü için gittiği gayet normal geçen bir ziyaret sonrası intihar etmiş kişidir.

intihar notu tam olarak şudur:

"ailemin içinden veya dışından hiç kimsenin hiçbir parçamı görmesini istemiyorum. lütfen bedenimi yakarak yok edin. size ve aileme yalvarıyorum, benim için tören veya anma düzenlemeyin. nişanlım haziran'da evlenmeyi teklif etti. ben kimse için iyi bir eş olabileceğimi düşünmüyorum. o benden çok daha iyi birisi. babama söyleyin annemle çok fazla ortak yönümüz var."

kaynak
  • intihar sebebi belki de sadece babasının bilebileceği şu sözlerde saklı kişi " annemle çok fazla benzer eğilimlerimiz var"
  • empire state binasindan atlayarak intihar eden ve tarihe en guzel intiharin sahibi olarak gecen kadin. nisanlisindan ayrildiktan sonra 'zaten kimseye iyi bir es olmazdim, bensiz daha iyi olacaktir' tadinda bir not yazip atlamis. boyle de muhtesem bir iz birakmis dunyada: http://bit.ly/ide9ts
  • gelmiş geçmiş en güzel intihar etmiş insan fotoğrafını vermiş. empire state binasının en tepesinden atlamış ve bir arabanın üzerine düşüp onu paramparça etmiş gibi değil de, hurdalıkta bir arabanın üzerine yatmış uyuyan bir kadın gibi görünmekte daha çok.

http://www.codex99.com/photography/43.html

bu arada nişanlısından ayrılmamış, hatta nişanlısı bir ay sonra(haziran) evlenelim demiş.
  • 1947'de 23 yaşında empire state binası'nın 83'üncü katından atlayarak intihar etmiştir. tuhafı olanı da fotografa bakan kişinin bunu bir katalog çekiminden kare gibi zannetmesi
  • fotoğrafı durduk yere insanın karşısına çıktığında, sizi durup düşündüren hatundur.
    sebepleri, süreçleri nedir bilemem ama, şu zamana kadar ölümün kendisine en çok yakıştığı insandır gördüğüm kadarıyla.
  • burnunun kanamaması fotoğrafın düştükten hemen sonra çekilmesinden kaynaklı zannediyorum, kanama daha sonra olmuştur tahminen. yoksa vücudunda kırılmadık kemik ve parçalanmadık organ kaldığını düşünmüyorum.
  • dünyanın en zarif kadını. ölürken bile stil sahibi.
    evelyn gibi zarafet abidesi bi şelikilde intihar edemiyosanız, etmeyin. ben mesela, evelyn yanında alişan gibi kaldığım içim bu boktan hayata katlanırmış gibi yapıyorum.