şükela:  tümü | bugün
 • playstation 4 oyun konsoluna özel, bir golf oyunu. ancak enteresan bir yapısı var oyunun; grinding denilen bir sistem var oyunda. golf sahaları, golf sahalarının oynanış şartları, toplar, sopalar, kıyafetler, yan etkinlikler vs vs oyunun başında neredeyse tamamen kapalı; kastıra kastıra açmak gerekiyor. yani golf oynamak oyunun asıl amacı değil de aracı gibi neredeyse.

  - çok zengin bir oyuncu karakteri düzenleme / oluşturma mekaniği bulunuyor oyunda. toplamda sekiz karakter bölmesi var; yani sekiz farklı karakter oluşturulabiliyor (dlc satın alınırsa bu sayı artıyor). bunlar sadece görünüşe etki ediyor; yani aslında tek bir oyuncu ilerlemesi var.

  - oynanış mekanikleri ve kontroller kolay, anlaşılır ve keyifli. atışı yaparken güç çizgisini doğru (ya da istenilen) yerde durdurmaya dayalı sistem çok başarılı. (eski tiger woods oyunlarındaki gibi)

  - oyun içi karakterler çizgi filmlerden çıkma gibi olsa da mekanlar ve çevre (bitki örtüsü, doğa vs) gayet güzel görünüyor.

  - sistem kısaca ve kabaca şöyle: level atlamak, dolayısıyla bir şeyler (saha, sopa, kıyafet, yetenek vs) açabilmek için, toplamda üç ayrı (boss gibi değerlendirilebilecek) rakibe ulaşmak ve bunları yenmek gerekiyor. bunların da her biri için, belirli puanları toplamak amacıyla turnuvalara katılmak gerekiyor. ayrıca her sahanın da kendine has ilerlemesi var; oynadıkça o sahada daha kontrollü olunuyor.

  kısaca; kiminin koşarak uzaklaşacağı kiminin saatlerini seve seve gömebileceği bir oyun. golf oyunu mu, at sepete demeden önce, bilmekte fayda var.
 • bu meretin bir de ps vita versiyonu var ki muhteşem bir eser. yani elin japonu gitmiş o küçücük kartuşa koca bir eğlence dünyası yerleştirmiş. mini golf işte dan dun sağa sola atış yapar stres atarız diye başladığım oyun beni aldı kölesi yaptı. atış öncesi topa vuracağın açı, vuruş şiddeti, rüzgarın yönü derken baya atış yaparken gözümü kısıp ufku süzer oldum.

  birbirinden renkli ve tematik sahalar ayrı bir takdiri hak ediyor. bir de bunların temasına uygun fon müzikleri oluyor ki bazılarını sapık gibi açıp youtube'da dinliyorum ofis saatlerinde filan...

  hasılı; el konsolunda bu oyunu oynaması bambaşka bir keyif. artık tren, vapur, metrobüs yolculuklarınız işte efendim tuvalet molalarınız çok daha keyifli! atın 1-2 el, vurun topa, salın negatif enerjiyi oh be! yazarken canım çekti gidip bi el atayım