şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beyonce ve jay-z’nin ortak albumu! yaklasik 30 dakika once duyuruldu!!!
  • jay z ve beyonce'nin sadece tidal üzerinden yayınladıkları ortak albüm. (bkz: biz spotify kullanıcılarının gözü yaşlı)

albümün devam etmekte olan on the run tour ii turnesinin amerikan ayağı başlamadan önce yayınlanacağına dair söylentiler vardı ama beklenenden erken geldi.

her neyse, neydi benim torrent hesabım? albüm dinlendikten sonra buraya edit gelecek.

sonradan gelen edit: albümün ilk single'ı apeshit'in müzik videosu yayınlandı.
  • paragöz jay-z ve beyonce çiftinin sadece tidal'a para verip üye olanların dinleyebileceği yeni albümü.
  • sarki listesi su sekilde:

summer
    apeshit
    boss
    nice
    713
    friends
    heard about us
    black effects
    lovehappy

tum sarkilari ikisi de soyluyor.
  • edit: albüm çıktığı an girmiştim entryi heyecandan tanım falan hak getire.
    bir gece ansızın, ikinci londra konserinin bitiminde apeshit klibini yayınlayarak duyurulan beyonce jay-z nam-ı değer the carters albümü.
    -----------------------------------
    hastasıyım böyle sürprizlerin..

everything is love albümü dışında bir de salud isimli bir tekli daha yayınladılar. ayrı bir kısımda tidalda şarkı.

şimdilik hepsine hakim olamadım ama nice ve 713 yıkılıyor! bu ikisinde takılp kaldım geçemiyorum.

nice'da spotify ile alakalı geçen sözleri de paylaşayım *

if i gave two fucks, two fucks about streaming numbers
    would have put lemonade up on spotify
    fuck you fuck you
    you are cool, fuck you *

o nasıl güzel fuck you demek bey, içimin yağları eriyor...
    oh ya bütün yaz beyonce dinleyeceğiz, muazzam oldu bu iş muazzam!
    ---------------------------------------
    edit2: iki gündür bütün albümü yedim yuttum, apeshit nice ve 713 ile yatıp kalkıyorum. i can do anything diye bağırasım var sürekli. summer ve lovehappy pek de başa alıp dinleyeceğim şarkılar değil.

albüm genel anlamda gayet uzun süre dinlenebilecek potansiyelde.

lemonade benim hala bebeğim, bu albümü onunla kıyaslamıyorum fakat lemonade> everyting is love da demek istiyorum. bireysel albümünü bekliyorum.

albümde bir tek bana laf sokmamışlar, bu yüzden bu kadar yakın hissediyorum kendimi size sevgili carterlar. *

“my great-great-grandchildren already rich, that’s a lot of brown children on your forbes list” (bkz: boss) keşke beni evlat edinseniz sevgili carterlar, solaryumla bu işi çözeriz.

tidal ile ilgili birkaç laf edeyim, üyeliğim var ve albümü oradan dinliyordum, şunu söylemek gerekirse premium üyelikte ses kalitesi b*k gibi. sabah yolda çıldırdım, ses gelmiyor resmen. hi-fi ve master üyelik için daha kaliteli diyorlar ama daha pahalı. doymadı gözünüz paraya...
    albümde laf sokup 2 gün sonra da albümü spotify üzerinden yayınlamanın kafası da müthiş. yine söylüyorum doymadı gözünüz paraya...
  • "her şey aşktır" demektir.
  • 2013 yılında hiçbir pr, reklam ya da bildiri olmaksızın yayınlanan beyonce albümünden sonra beyonce benim için madonna'dan sonra yaşayan efsane olan tek isim haline gelmişti. sektöre yenilik katan, olmayan ya da akıllara gelmeyen bir şeyleri 'güç sahibi' insanların garanticilik yerine cesaret örneği göstererek yapmaları her daim etkilemiştir beni. beyonce albümünden sonra gelen lemonade bunun bir diğer örneği. single, buzz single ve ep çalışmaların ayyuka çıktığı bir dönemde, ''hey, n'luyor ? sektör 1-2 şarkı yapılıp, geçiştirilebilecek işlerle dönmez. oyun buysa kuralları ben koyarım'' edasıyla beyonce'nin tüm şarkılara klip çekip, albümle beraber yayınlaması tam bir gövde gösterisiydi. şimdi ise everything is love ile bu suça partner olarak jayz'yi de dahil etmiş, iş tadından yenmez bir hal almış.

en başından bu yana ilişkilerini bu denli güç gösterisi olarak yaşamalarından nefret ettim. hatta bu aşk öyle bir şey ki, yıllardır tüm orkestrasını ve ekibini kadınlardan oluşturacak kadar hardcore feminist olan beyonce bile, aldatıldığını itiraf ettiği ve beddualar ettiği lemonade albümünü yayınladıktan sonra 'kocamdır, ne yapsa yeridir. çocuklarımın babası ben onu öyle de severim, şimdi bayan carteeer diye bağırın kaltaklar' haykırışlarında bulunarak yıllardır inşaa ettiği duruşunu tek bir hamleyle yıktı. pek çok insanın antipatisini kazanması kaçınılmazdı elbette.

ancak şu an bu albümle ilgili en büyük problem, albümün yalnızca şerefsiz evladı jayz'nin şirketi olan tidal'de yayınlanmış olması. düşünsenize, siz hollywood'un en güçlü çiftisiniz, pek çok spekülasyonla anılmışsınız, adınızın geçtiği her yerde dolar ibareleri dönüyor, onca mevzuya rağmen ortak bir albüm yapıp herkese ayarı veriyorsunuz, stream sonuçlarının başta billboard olmak üzere pek çok chart'ı belirlediği ve resmi satış olarak sayıldığı günümüzde sen gidiyorsun, şirketinin güç kazanması için kariyerinin en büyük işlerinden birini sadece tidal'de yayınlayarak spotify ve apple music'i veto ediyorsun. ulan bu nasıl bir mantık ? ben dahil pek çok insan albümü illegal yollarla indirmek zorunda kalıyoruz. sen tidal'a hakimiyet kazandırmak isterken, bir yandan da kendi topuğuna sıkıyorsun diğer platformları yok sayarak. allah seni de, para hırsını da, patronluk hedefini de islah etsin jay. kendi yediğin boka beyonce'yi de dahil etmenden nefret ediyorum.

neyse, albümü dinleyip editleyeceğim buraları. çok konuştum, gerildim yine. apeshit korkunç güzel bir iş. biraz daha klibi izleyip ben neden sıradan bir insan olarak hayatımı sürdürüyorum diye bileklerimi dikine keseyim.
  • çifte kumrular brooklyn’s finest jay-z ve beyonce’un ortak albümü.ansızın sadece tidal exclusive olarak çıkan bu albüm 9 şarkıdan oluşuyor.şahsen ben beğenmedim,trap beatlerin üzerine beyonce’un rap yaptığı ve jay z’nin yancı gibi takıldığı bi albüm olmuş. ‘ nas ‘ ın albümünün üstünden daha 24 saat geçmeden böyle bi hamle yapmaları da götlük mü desem ne desem, ether’ın acısı daha geçmemiş heralde ahdhah.
  • sıkıcı bir aşk albümü sanmıştım. değilmiş. (bkz: beyonce)
  • apeshit haricinde beğendiğim şarkı olmadı.