• uzun zamandır bir diziden böyle zevk almamıştım. keşke ilk sezonunun ardından hemen iptal edilmeseydi. yine de biraz benzediği freaks and geeks'in izinden gider de onun gibi ilerleyen zamanlarda büyük bir kitle edinir umarım.

tek sezonluk eğlenceli netflix dizisi. 90'larla ilgili içeriklere ilgi duyan herkes bir şans vermeli.
  • iki akşamda ya da boş bir pazar sabahında bir sezonu kolayca bitirilebilecek, tatlılar tatlısı dizi. olaylar 1996 yılında boring, oregon'da geçiyor. başrol kate messner'ı canlandıran peyton kennedy'nin arada patlayan kanada aksanı (out'lara ve about'lara dikkat) dışında olmamış diyeceğim hiçbir şeyi yok bu dizinin. fakat özellikle müzikleri çok ama çok güzel olmuş.

oasis, tori amos, weezer, nada surf, ace of base... neşelere gark oluyor insan. netflix hemen bir playlist de çakmış spotify'da: https://open.spotify.com/…si=ckttciogssm-gj1qpffjxw
  • sırf 90'lar soundtrack'i diye izlemeye başladım, ama soundtrack o kadar da iyi değil, eh işte.
    bir de iyimserce sosyal meseleye dokunmaya çalışma çabası var (eşcinsellik vs.), o da fazla iyimserlikten ağızda glukoz şuruplu pasta tadı bırakıyor. atypical bunu birkaç gömlek katlar o konuda.
    daha lisenin kapısından girer girmez neredeyse popüler olan, bir sürü iş başaran nerd tayfası var bir de, tamamen yalan dolan, biz o kadar amerikan lise dizisini/filmini boşuna mı izledik?
  • 16 şubat'ta netflix'te başlayacak olan dizi. 1996 yılından bir lise hikayesi.

---
    1996 yılında oregon'da geçen bu alışılmadık yetişkinliğe geçiş hikayesinde, av kulübü ve drama kulübündeki iki uyumsuz liseli grup birbirleriyle çekişiyor.
    ---

https://www.instagram.com/everything.sucks/
  • benim gibi her freaks and geeks fanı dizinin çok kısa sürmesi yüzünden hüsrana boğulmuştur. google'a "freaks and geeks gibi diziler" yazıp umutla arayıp bir şey bulamamıştır.

işte bu dizi bana onu epey hatırlatıyor! 6-7 yıl önce doğsaydım yaşayacağım hayatı izlemek bana çok keyif veriyor. my mad fat diary'yi anımsatan oasis şarkıları da bana dizinin çıktığı dönemlerdeki lise hayatımı (2012-2013 sıraları) anımsattığı için gönlüme taht kurmayı başardı.

müdür bomba bir karakter! himym'daki marshall gibi saftirik ve sevimli. diğer favori karakterim ise tyler. henüz 6 bölüm izlediğim için tyler'ı biraz arka planda kalmış görüyorum; bence muhteşem şeyler çıkarabilecek bir kiddo.

izlemeye devam ettikçe editlerim, hoşça kalın!

edit: neyi sevsem iptal ediliyor ulam! bence çok orcinal ve tatlı bir diziydi. insana yaşam enerjisi veriyordu.. muadili dizileri bilen varsa lütfen yeşillendirin..
  • tam çerezlik hafta sonu dizisi. bilmiyorum ben çok beğendim. içinde dostluk, hüzün, eğlence gibi birden çok duyguyu bir arada barındırması ve bunları size güzel bir şekilde yansıtması hoşuma gitti. şöyle ufak bir 90'lara gidip geleyim havasındaysanız kesinlikle izlenir. hafta sonuma sıcak bir tebessüm bıraktığınız için teşekkürler çocuklar.
  • birinci sezon itibariyle, başından sonuna kadar samimiyetini ve sıcaklığını kaybetmeyen, oturup tek seferde bitirilecek yeni yeni netflix dizisi.dönemin müziklerini ve kafalarını hatırlamak için bile izlenilebilir.
  • netflix'in yeni liseli dizisi. 90'lı yılları yaşatan, buram buram 90'lar kokan dizi. çekimleri bile, o gereksiz zoomları bile tam anlamıyla 90'ların amatörlüğünü yansıtıyor. karakterler çok güzel işlenmiş, renkler, müzikler, kıyafetler gayet güzel olan bir dizi. stranger things ile kıyaslanmadan izlenilmesi tavsiye edilir.
  • bir netflix dizisi. sadece ilk bölümünü izledim ama 90'lari sevenler ve lisede nerd olanlarin sevebilecegi dizi gibi görünüyor.

--- spoiler ---
    kate'in ciplak kadin fotograflarina bakip tam masturbasyon yapacakken babasina yakalandigi sahne ilginc. babasi onun sadece o kadinlar gibi görünmek istedigini zannediyor ama kate cinsel yönelimini kesfetmekle mesgul. you go girl diyoruz efendim.
    --- spoiler ---
  • freaks and geeks'i andıran yeni netflix dizisi. haftasonunu hasta yatakta geçirmem ve ilk bölümün sonunda oasis'in don't look back in anger'ını çalmasıyla geri kalan bölümlerini de tek seferde izlememe sebep olmuştur. 90'lara dair özlediğimiz ve şu an dizilerde görüp de heyecanlandığımız hemen hemen her şeyi içermektedir.

dizinin boring, oregon'da geçiyor olması ve lisenin haber kanalı spikerlerinin her yayını "have a boring day" diyerek bitirmesi fazlasıyla tatlı bir detay.
hesabın var mı? giriş yap