*

• orhan boran'in icat ettigi daha sonra erkan yolac'in ba$ariyla devam ettirdigi "mehter mar$iyla geliyorsunuz izmir mar$iyla gidiyorsunuz" yari$masi.. gidi$ati $u $ekildedir:

- yari$mamizin kurallarini biliyorsunuz kesinlikle evet hayir kelimesi kullanmayacaksiniz.. yanima alayim sizi $oyle... biraz daha.. tamam duydunuz zilin sesini yari$mamiz ba$ladi.. isminizi ogrenebilir miyim?
    - michael douglas
    - ciddi mi?
    - evet
    - iiiiiyyeeeeeaaaaaa.. evet dediniz kaybettiniz.. ugurluyoruz sizi izmir mar$iyla..
  • "başınızı emme basma tulumba gibi sallamayacaksınız" yarışmanın en önemli kuralıdır, önemle hatırlatırım.. önem de önem...
  • ama o cümlenin içinde kazara geömekte olan
    "emme" ve "basma" fiilleri sebebiyler avanka halkımın ve benim yüzümde her zaman gerekli gereksiz, belli belirsiz bir gülümseme belirir.
  • başladıktan sonra ki herhangi bir anda evet veya hayır dediğiniz de tepenizde bi adamın zıpladığı yarışma...
  • kim ne derse desin bir zamanlar pazar gunleri herkesin seyrettigi yarismadir. tabi bir zamanlar.
  • erkan yolaç bir kere bu yarismadaki sirrinin sürekli biraz yana kayip yarismaciyi da "sizi söyle yanima alayim" seklinde çagirmak suretiyle yarismacinin dikkatini dagitmak, konsantrasyonunu bozmak oldugunu açiklamisti, ben de niye bunu açiklama ihtiyaci duydu simdi yarisma hala yayinlanirken diye hayrete düsmüstüm.
  • bazı yörelerin dağarcığında evet/hayır yerine he/yo şeklinde sözcükler bulunması nedeniyle bazılarınca çok kolay kazanılabilen yarışma
  • arkadaş arasında oynandığında cin kişi direkt "bu yarışmanın ismi ne?" diye sorar.
  • (bkz: erkan yolac)
hesabın var mı? giriş yap